قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۶۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تجمع اعتراض آمیز به نمایش فیلم مستهجن در تفلیس به خشونت کشیده شد

جهان دفتر باکوباکو -  -  تجمع جمعه شب هواداران برخی از گروه ها و تشکل های سیاسی و اجتماعی گرجستان در اعتراض به نمایش فیلمی با موضوع همجنسگرایی در یکی از سالن های سینمایی تفلیس پایتخت…

تجمع اعتراض آمیز به نمایش فیلم مستهجن در تفلیس به خشونت کشیده شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری "اسپوتنیک گرجستان" ، صدها نفر از هواداران برخی گروه های سیاسی و اجتماعی گرجستان در مقابل سالن سینمایی " آمیرانی" در تفلیس تجمع کرده و تلاش کردند از نمایش فیلمی با موضوع همجنسگرایی و نیز ورود تماشاگران به این سالن جلوگیری کنند که به خشونت کشیده شد و چند نفر از معترضان بازداشت شدند.  

این فیلم ساخت مشترک کشورهای سوئد و گرجستان است.

بنا به این گزارش، وزارت کشور گرجستان برای حفظ نظم عمومی، پلیس واکنش سریع را در محل پخش فیلم مستقر کرده و با وجود این که تمام بلیط های این فیلم به فروش رسیده است، تا به حال فقط ۲۰ نفر توانستند وارد سالن سینما شوند و تنی چند از تماشاگران نیز به دست معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و خسارت دیدند.

کلیسای گرجستان نیز چند روز پیش با انتشار بیانیه ای به نمایش این فیلم در روزهای ۸ الی ۱۰ نوامبر ( ۱۷ الی ۱۹ آبان) در سالن های سینمایی دو شهر بزرگ تفلیس و باتومی این کشور اعتراض کرده و آن را مغیار ارزش های ملی و دینی مردم گرجستان عنوان کرد.

 این درحالی است که سفارت آمریکا در گرجستان در رابطه با این تجمع  اعتراض آمیز خواستار مراقبت بیشتر شهروندان آمریکایی مقیم  این کشور شد.

سفارت آمریکا تجمع کنندگان را به طرح شعارهای ضد آمریکایی و  ضد غربی متهم و اضافه کرد: گروه های حاضر در این تجمع اعتراض آمیز گزارش های کذب درباره  اقدام  آمریکا و کشورهای غربی برای نمایش این فیلم در گرجستان منتشر کردند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha