قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۶۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از ۹۵۲ هزار پورت ADSL در کردستان واگذار شد

استان ها کردستان سنندج مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: تاکنون ۹۵۲ هزار و ۴۹ پورت اینترنت پرسرعت مخابرات(ADSL) در استان به مشترکان واگذار شده که ۶ هزار و ۵۹۰ مورد آن مربوط به امسال…

بیش از ۹۵۲ هزار پورت ADSL در کردستان واگذار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آزاد حکمت روز جمعه  اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶۲ هزار و ۲۳۹ پورت ADSL نصب شده در استان موجود است که شرایط واگذاری آن به متقاضیان فراهم است.

وی افزایش و توسعه پهنای باند اینترنت را در استان از اولویت های این شرکت اعلام کرد و یادآور شد: اکنون ۴۸۰ روستا در کردستان از مزایای سرویس اینترنت پرسرعت بهره مند هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان به وجود ۱۹ هزار مشترک روستایی بهره مند از اینترنت پرسرعت مخابرات اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۹۲ هزار خط ADSL در استان به متقاضیان واگذار شده است.

حکمت با بیان اینکه ترافیک مصرفی اینترنت استان در شبانه روز حدود ۵۰ ترابایت است، اضافه کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ برابر افزایش نشان می دهد.

وی اظهار داشت: مشتریان سرویس ADSL می توانند برای رفع خرابی و مشکلات موجود در این حوزه به صورت ۲۴ ساعته با اپراتورهای سامانه ۲۰۲۰ مخابرات تماس بگیرند.

در حال حاضر ۵۸۱ هزار و ۹۲۸ شماره تلفن ثابت منصوبه در کردستان وجود دارد که ۴۹۰ هزار و ۴۴۲ مورد با ضریب نفوذ ۲۹،۸ درصد مشغول به کار است.

براساس آخرین سرشماری در سال ۹۵، استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ روستای دارای سکنه است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha