قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخستین جشنواره انار سریزد مهریز برگزار شد

نخستین جشنواره انار روستای تاریخی و کهن سریزد در شهرستان مهریز امروز با استقبال بی‎نظیر مردم و گردشگران آغاز شد.

نخستین جشنواره انار سریزد مهریز برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «رضا زارع زاده» فرماندار مهریز در مراسم افتتاح این جشنواره که همزمان با برداشت محصول انار در روستای باستانی سریزد مهریز برگزار شد، گفت: این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت های بالای تاریخی و گردشگری روستای سریزد و در راستای رونق تولید، معرفی ظرفیت ها و کمک به اشتغال زایی و رونق بیشتر این روستا برگزار می شود.

وی ادامه داد: البته در حاشیه برگزاری این جشنواره، آثار تاریخی روستا مانند دروازه باستانی فرافر، مجموعه بوم گردی و کاروانسرای سریزد و قلعه تاریخی و معروف این روستا نیز به شرکت کنندگان در این جشنواره معرفی می شود تا با توسعه گردشگری موجب رونق و آبادانی هر چه بیشتر این روستا شویم.

فرماندار مهریز با بیان این که انار مرغوب سریزد به یکی از نمادهای مهریز تبدیل شده است، عنوان کرد: انار یکی از محصولات اصلی روستای سریزد است تا جایی که حدود ۴۰ هکتار از اراضی روستای سریزد زیرکشت این محصول قرار دارد و سالانه ۴۰۰ تن انار از باغ های این روستا برداشت می شود.

وی یادآور شد: این جشنواره با سرمایه گذاری بخش خصوصی و بدون کمک های دولتی برگزار شده که امیدواریم باعث نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی این منطقه شود.

زارع زاده در پایان نیز بیان کرد: این جشنواره می تواند راه را برای برگزاری جشنواره های سایر محصولات مهم کشاورزی مهریز از جمله خرمالو و انجیر نیز هموار کند.

جشنواره انار استان یزد به طور همزمان در روزهای پایانی این هفته در مناطق مختلف این استان مانند تفت، مهریز، شاهدیه، عقدا و دیگر شهرها در حال برگزاریست.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha