قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۲۱۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / نامه روحانی به پادشاه عربستان / دستیار رهبری: البغدادی کشته نشده / پایداری آب پاکی را روی دست اصولگرایان ریخت

صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / نامه روحانی به پادشاه عربستان / دستیار رهبری: البغدادی کشته نشده / پایداری آب پاکی را روی دست اصولگرایان ریخت
سيد محمود رضوی از یاران قالیباف در توییتر با هشتگ #نفاق بدون نام بردن از مجید حسینی از دیگر یاران قالیباف از «یکی از آفتاب پرست های سیاسی» که «در مورد مدارس غیرانتفاعی هم افاضات میکنه» و «فحش میده»، نوشته و گفته که «پسر خودش در مدرسه غیرانتفاعی درس میخونه!». مجید حسینی هم در استوری اینستاگرام پاسخ داده و با هشتگ #لیبرال_ریش_دار #نان_به_ریش_خور از «یکی از زالو صفت های سیاسی که بدون سواد و هنر و ذره ای استعداد سال هاست تبدیل به تهیه کننده ی پروژه های عظیم سینمایی شده» و نوشته که او «با ریش نیم متری، مواضع حسام الدین آشنا و عارف و حجاریان را در مورد مدارس غیرانتفاعی و خصوصی سازی می گیرد؛ متعجبم روزی بود که دو شاد را از سه شاد تشخیص نمی داد، ملت را در شهرستان کتک می زد. جل الخالق»

پاسخ منفی پایداری به ائلاف اصولگرایان
حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری با انتقاد از برخی ائتلاف های اصولگرایان در گذشته گفت: «این چه تدبیر و ائتلافی است؟ که به ما این اجازه را بدهد که بنشینیم و چون قبل بار دیگر هم همان راه را برویم؟ که نتیجه اش این باشد؟ بد نیست اشاره کنم، به ائتلافی که هدفش باختن باشد وارد نخواهیم شد، و نیز ائتلافی که در آن سهم خواهی هدف باشد و یا از قبل منتخبش معین شده باشد و یا کار به شکل پدرسالارانه باشد ورود نخواهیم کرد. به این جمع بندی ها دقت کنید تا به نتیجه برسیم. ناگفته نماند گاه می گویند پایداری به نتیجه توجه نمی کند، این هم درست نیست، در نظر گرفتن نتیجه خود جزئی از وظیفه است. و یا گفته می شود رأی آور بودن نماینده جزء شاخصه ها نیست این هم درست نیست، ولی همه حرف هم نیست، که باید اصلح را رأی آور کرد.»

داماد ترامپ مجوز بازداشت خاشقجی را به بن سلمان داده بود
مجله انگلیسی اسپکتیتور به نقل از یک افشاگر مدعی شد، پیش از آنکه جمال خاشقجی کشته و نابود شود، "جارد کوشنر"، داماد ترامپ مجوز بازداشت این روزنامه نگار منتقد سعودی را به محمد بن سلمان، حاکم دوفاکتوی سعودی داده بود. سازمان اطلاعات ترکیه این تماس را ردگیری کرده و اردوغان بعدا از آن، برای وادار کردن ترامپ به خارج کردن نیروهایش از شمال سوریه استفاده کرد.

صفوی: البغدادی کشته نشده
سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: باور نکنید البغدادی کشته شده، نه سازمان ملل و نه روس ها، هیچ کس باور نکرده، این را دروغ بزرگ ترامپ می دانند زیرا آثار و شواهدی نشان نمی دهند.

نتانیاهو: جلوی ایران را در مسیر ایجاد یک امپراتوری گرفته ایم
«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل در کنفرانس سالانه رسانه های بین المللی مسیحی در قدس گفت: مهمترین مسأله تضمین عدم حرکت ایران به سوی تولید سلاح هسته ای است و ما جلوی این کشور را در مسیر ایجاد یک امپراتوری و اشغال کشورهای دیگر گرفته ایم. نتانیاهو مدعی شد: اگر اسرائیل در قلب خاورمیانه نبود ایران پیروز می شد، چه بسا این کشور اکنون سلاح هسته ای داشت. ما متعهد به دو هدف هستیم: منع ایران از دستیابی به زرادخانه هسته ای و منع این کشور از اشغال بخش ویژه ما در خاورمیانه. خواهیم کرد.

کنسولگری ایران: فعلا به کربلا سفر نکنید
کنسولگری ایران در استان کربلای معلی، امروز (دوشنبه ۱۳ آبان)، طی بیانیه ای از زائران ایرانی خواسته شده تا سفر به عراق را تا بازگشت امنیت به کربلای معلی به تاخیر اندازند.

عده ای پشت درها می مانند و عده ای از همه فیلترها عبور می کنند
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توسعه بدون عدالت امکان پذیر نیست، تحقق عدالت را ایجاد فرصت برابر در همه زمینه ها در کشور از جمله بخش آموزش و سیاست عنوان کرد و گفت: باید فرصت برابر آموزشی و سیاسی برای همه آحاد ملت ایجاد کنیم و این گونه نباشد که عده ای در پشت درهای سیاست بمانند و عده ای از همه فیلترها عبور کنند؛ عده ای با همه شایستگی هایشان پشت منصب ها و مراحل سیاسی و اداری جا بمانند و عده ای دیگر بدون شایستگی بتوانند همه مدارج را طی کنند.

نامه روحانی به پادشاه عربستان
سخنگوی دولت گفت که رییس جمهور نامه ای برای پادشاه عربستان ارسال کرده است که اساس نامه ها موضوع صلح و ثبات منطقه بوده است. علی ربیعی در مورد نامه روحانی به پادشاه عربستان گفت: بله، رییس جمهور محترم نامه هایی ارسال کرده اند؛ اساس نامه ها صلح و ثبات منطقه بوده است؛ ما معتقدیم دو جانبه های متعددی می تواند در منطقه شکل گیرد و فشارهای آمریکا نباید باعث دوری همسایگان شود.

طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات در رسانه ها اعلام وصول شد
یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس از اعلام وصول طرح ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص در صدا و سیما و سایر رسانه های گروهی خبر داد.

دستور ترخیص خودروهای دپو شده صادر شد
دستور ترخیص ۱۰۴۸ خودروی پروانه شده مانده در گمرک صادر شد.با دستور وزیر صنعت، معادن و تجارت برای ترخیص خودروهای دارای پروانه دپو شده در گمرک، معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که صاحبان این کالاها می تواند امروز برای تحویل خودروهای خود اقدام کنند. این خودروها همان هایی هستند که نتوانستند در مدت تعیین شده، مجوز ترخیص خودروهایشان را دریافت کنند.

اعلام نظر پزشکی قانونی درباره حادثه لردگان تا آخر هفته
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره بررسی حادثه لردگان گفت: همکاران ما یکی دو هفته پیش به آنجا رفتند و نمونه ها را از افرادی که مقام قضایی مشخص کرده بود، گرفتند و اقدامات اولیه را انجام دادیم و بخشی از اقدامات تخصصی و فوق تخصصی انجام شده است و انشالله تا آخر هفته، نظر کارشناسی را به مقام ذی ربط اطلاع خواهیم داد. مسجدی آرانی تاکید کرد: علت حادثه لردگان مشخص نشده است و ما انرا مشخص نمی کنیم زیرا ما فقط اظهار نظر کارشناسی می کنیم و علت را مقام قضایی مشخص می کند.

واکنش واعظی به مقایسه «بگم، بگم»احمدی نژاد با «می گویم» روحانی
رئیس دفتر رئیس جمهوری در واکنش به مقایسه ی اظهارات اخیر حسن روحانی با شیوه ای که محمود احمدی نژاد برای پاسخ دادن به انتقادات از آن استفاده می کرد، اظهار کرد که آقای روحانی می گوید «روزی که تحریم ها برداشته شود و اوضاع کشور آرام باشد به مردم خواهم گفت، اما آقای احمدی نژاد هر روز می گفت «می گویم»، اما چیزی نمی گفت.

واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به ترویج چندهمسری
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به گسترش برخی از تبلیغات برای ترویج ازدواج دوم و چندهمسری گفت: شرایط فعلی فرهنگ ما چنین موضوعاتی را نمی پذیرد و ترویج چنین موضوعاتی نیز جوابگو نیست. جامعه فعلی ما با موضوعات مختلف فرهنگی، مسائل اقتصادی و آسیب های اجتماعی موجود این فرهنگ را نمی پذیرد. هنوز نتوانسته ایم برای موضوع ازدواج ساماندهی مناسبی داشته باشیم که حالا بخواهیم روی مدل های مختلف ازدواج بحث کنیم.

فشار معترضان عراقی برای شکستن خط امنیتی نزدیک منطقه سبز بغداد
دهها نفر تحت عنوان معترض و تظاهرکننده برای چندمین شب متوالی پشت خط اول دیوار امنیتی پل سنک حد فاصل منطقه تجمع معترضان در غرب دجله با شرق آن که منطقه سبز و چند مرکز دولتی و سفارتخانه خارجی از جمله سفارت ایران درآن واقع است، جمع شده و برای عبور از آن تلاش می کنند.

واکنش مطهری به اتفاقات بازی تراکتور - استلال
علی مطهری با اشاره به حواشی مسابقه اخیر فوتبال استقلال - تراکتورسازی و سر دادن برخی شعارهای قومیتی از سوی جمعی از هواداران فوتبال گفت: این نشان می دهد که دشمنان جمهوری اسلامی تلاش کرده اند این فضا را به وجود آوردند، چرا که دامن زدن به تعصبات قومی هم خلاف اسلام و هم خلاف مصالح کشور است. این نماینده مجلس تاکید کرد: به نظر می رسد مربیان جامعه مثل روحانیون، صداوسیما، دانشگاه ها و آموزش و پرورش کوتاهی هایی در این زمینه داشته اند. برای جمهوری اسلامی هم اسباب سرشکستگی است که چنین مسائلی مطرح شود. مطهری گفت: باید بررسی و پیگیری شود تا مشخص شود کسانی که این شعارها را دادند چه کسانی هستند و برخورد لازم با آنها صورت گیرد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha