قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۷۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد هرمزگان:

رشد ۶۰ درصدی جمع آوری زکات در هرمزگان

بندرعباس - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد هرمزگان از جمع آوری ۱۵ میلیارد و ۴۰۴ میلیون تومان زکات در هرمزگان طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

رشد ۶۰ درصدی جمع آوری زکات در هرمزگان

داد تاجیک اظهار داشت: مردم نیکوکار هرمزگان در هفت ماهه سال جاری، ۱۵ میلیارد و ۴۰۴ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است.

تاجیک با اشاره به اهمیت و جایگاه زکات در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی و مدیریت فقر در جامعه، گفت: از مجموع زکات جمع آوری شده، مبلغ شش میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان زکات واجب، یک میلیارد و ۲۶۲ میلیون تومان زکات مستحبی و هفت میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان در قالب زکات فطریه و کفارات بوده است.

وی با اعلام اینکه ۱۰۰ درصد زکات جمع آوری شده در امور نیازمندان هزینه شده است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از۵۰ هزار و ۴۰۰ خدمت از محل زکات جمع آوری شده در زمینه های مختلف از جمله مسکن، تحصیل، درمان ، معیشت و جهیزیه، به نیازمندان هرمزگان ارائه شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان هرمزگان خاطر نشان کرد: یکی از ظرفیت های موجود و اثربخش در راستای رفع فقر در جامعه اسلامی، پرداخت زکات است و این نهاد با احیاء این فرضیه الهی توانسته خدمات ارزشمندی به نیازمندان ارائه کند.

تاجیک به اهمیت و نقش محوری تبلیغات در ترویج زکات اشاره نمود و گفت: مشارکت و فرهنگ سازی در امر زکات، وظیفه ای همگانی است و باید همه دستگاه های اجرایی متولی امر در ترویج و اشاعه زکات بیش از گذشته تلاش کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha