قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۶۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدارس سمپاد در یک شب خلق نشدند

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه مدارس سمپاد در یک شب خلق نشدند، گفت: نمی توان نهالی که بیش از 50 سال ریشه دارد را یکباره از بین ببریم.

مدارس سمپاد در یک شب خلق نشدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و  دانش پژوهان جوان در برنامه پرسشگر درباره چالش های اجرای قانون عدم تنوع مدارس، اظهار کرد: اگر انرژی که در این دو سال صرف حذف سمپاد شد، صرف تقویت مدارس عادی ابتدایی می شد شاهد اتفاقات بهتری بودیم، البته شک ندارم که مصوبه  اخیر از سر دلسوزی تدوین شده است.

وی افزود: کلمه عدالت، دغدغه دوستان است و بسیار مبارک است اما حضرت علی می فرماید "عدل، قرار دادن هر شیئی در جای خودش است" و وجود مدارس سمپاد به اندازه مدارس استثنایی، معنای عدالت است.

مهاجرانی با اشاره به اینکه پایش سیاست ها بسیار مهم است و این مدارس در یک شب خلق نشده اند و گروه هدفی دارند گفت: تدریج گرایی منطقی، مهم است و نمی توان به یکباره رفتار کرد.

وی تصریح کرد: نمی توان نهالی که بیش از 50 سال ریشه دارد را یکباره از جا بکنیم. سابقه کاری برخی مدارس تیزهوشان مربوط به دهه 40 است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود: این مصوبه قانونی تعارضاتی با اسناد بالادستی دارد که سند ملی راهبردی نخبگان از این جمله است؛ اگر بتوانیم روزی به سمت تلفیق کامل حرکت کنیم حتما نباید مدرسه مجزا داشته باشیم و اگر آن روز برسد خرسند خواهیم بود اما سیاست گذاری باید متناسب با شرایط روز باشد.

وی با بیان اینکه دو درصد جامعه مخاطب ما هستند و معتقدم معاونت ابتدایی باید برای ما تعیین کند که چه دانش آموزانی می تواند وارد مدارس سمپاد شوند، اضافه کرد: امسال آزمون ورودی، آزمون هوش بود. روز شنبه دوهفته گذشته اساسنامه سازمان سمپاد ابلاغ شد و روز یکشنبه مصوبه مجلس برای حذف تنوع تصویب شد.

مهاجرانی در پاسخ به این پرسش که «اگر این مصوبه در شورای نگهبان تصویب شود چه باید کرد؟»، گفت: مطیع قانون هستیم و باید آن وقت راهکاری پیدا کنیم که چه طور می توان موضوع را مدیریت کرد.

وی درباره شهریه مدارس سمپاد اظهار کرد: بخشی از مدارس سمپاد در مناطق محروم است و بسیاری از بچه ها هیچ شهریه ای پرداخت نمی کنند. امسال در مدرسه شماره یک در ورودی پایه هفتم 10 دانش آموز رایگان ثبت نام شدند. شهریه سمپاد یک دوم شهریه مصوب مدرسه غیردولتی است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب حداقل در هر دیدار نام سمپاد را نه با کلمه نخبگان بلکه با کلمه "سمپاد" آورده و ابراز نگرانی کرده اند. مدرسه سمپاد معنای مشخصی دارد و نباید تغییر کند.

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha