قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۴۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیام استاندار البرز به مناسبت درگذشت اعظم طالقانی

استان ها البرزکرج استاندار البرز طی پیامی درگذشت اعظم طالقانی ( دختر آیت الله سید محمود طالقانی ) را تسلیت گفت.

پیام استاندار البرز به مناسبت درگذشت اعظم طالقانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این پیام آمده ، صبیه گرامی یار دیرین حضرت امام و مجاهد عظیم الشأن، مرحوم آیت الله طالقانی؛ بانوی انقلابی البرزی و یکی از فرهیختگان خستگی ناپذیر و از مبارزین نهضت اسلامی سیده اعظم طالقانی دبیر کل جامعه زنان انقلاب اسلامی، پس از یک عمر فعالیت سیاسی و مجاهدت، در شامگاه هشتم آبان  به لقاءالله پیوست.

اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم طالقانی، شهروندان البرزی و مبارزان راه عدالت و آزادی تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند رحمان روح بزرگ آن بانوی پرهیزگار را قرین رحمت واسعه خود گرداند و به بازماندگان صبر و شکیبایی عنایت فرماید.

 اعظم طالقانی فرزند آیت الله سیدمحمود طالقانی و به عنوان یکی از مشهورترین فعالان زن در ایران معاصر شناخته می شود. دغدغه های سیاسی و اجتماعی وی از همان دوران نوجوانی سبب شد تا طعم زندان رژیم پهلوی را بچشد. او را از حیث اندیشه، روش و منش سیاسی و عقیدتی، نزدیکترین فرزند به پدر می دانند.

؛ بنابر نوشته خودش از کودکی در خانواده ای پرورش یافت که با مبارزات پیوندی آشنا داشت. با توجه به حضور طولانی مدت پدرش در مبارزات مختلف، او از کودکی این شرایط را دیده و این مبارزات برایش عادی شده بود و باید با آن کنار می آمد تا اینکه برای نخستین بار در حوادث ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ خورشیدی و جریان کاپیتولاسیون، نام و صحبت های امام خمینی(ره) را شنید. 

 بانویی که نه تنها شاهد مبارزات پدرش بود، بلکه خودش نیز بارها طعم تلخ زندان رژیم پهلوی را چشیده است. طالقانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی و در سال های بعد در حوزه های مختلف به خصوص در عرصه حقوق زنان فعالیت داشت و هیچگاه رسالت خود را فراموش نکرد.

«اعظم طالقانی» در یکی از بیمارستان های تهران بستری بود و شامگاه چهارشنبه ۸ آبان، دار فانی را وداع گفت.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha