قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۴۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افتخاری دیگر برای تولید مستند «لوتوس» در اسپانیا

تولید واحد هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران به کارگردانی محمد رضا وطن دوست در اسپانیا درخشید.

افتخاری دیگر برای تولید مستند «لوتوس» در اسپانیا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، مستند کوتاه «لوتوس» در جشنواره «ForadCamp» جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد.

هیات داوران جشنواره «ForadCamp 2019» اسپانیا شامل ریکاردو ایسکار، نوریا کمپابادال و ماریا آلکارز، از فیلم «لوتوس» به سبب به تصویرکشیدن پرتره یک شخص در یک منظره، همچنین ابعاد انسانی و سیاسی تاریخ این اثر و کیفیت بالای سینمایی آن تقدیر کرده و جایزه بهترین فیلم مستند را به «محمدرضا وطن دوست» اهدا کردند.

همچنین هیات داوران انجمن فرهنگی «گرانولرز» بارسلون نیز جایزه خود را به علت «پرداخت عالی سینمایی، شفافیت پیام و بُعد احساسی تصاویر» به این فیلم اعطا کردند. 

 مستند کوتاه «لوتوس» زندگی پیرزنی را به تصویر می کشد که ۱۲ سال در انتظار مجوز ورود به جزیره ای نشسته است تا به دیدار تنها ساکن آن ( فرزندش ) برود.

هشتمین جشنواره بین المللی سینما و طبیعت ForadCamp اکتبر ۲۰۱۹ در شهر فیگارو- مونتمانی اسپانیا برگزار شد.

شایان ذکر است که «لوتوس» پیش از این در جشنواره هایی مانند «بیگ اسکای آمریکا» «فیلم بیروت» «سینماحقیقت»  «فیلم رشد» «خانه سینما» و «جشنواره بین المللی فیلم وارش» حائز رتبه های برتر فیلم و کارگردانی شده و در جشنواره مستند «شفیلد» انگلستان، جشنواره فیلم «لس آنجلس» آمریکا، جشنواره فیلم مستند «ییلهوا» جمهوری چــــک، جشنواره فیلم «منچستر» انگلستان و ... حضور موفق داشته و نامزد کسب جوایزی بوده است.

انتهای پیام/86041/ع

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha