قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۴۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رویکرد کمیته امداد یزد، ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است

استان ها یزدیزد مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد گفت: یکی از اهداف تحقق منویات مقام معظم رهبری در برنامه ها و ماموریت های این نهاد ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان…

رویکرد کمیته امداد یزد، ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن علیزاده شورکی روز پنجشنبه در حاشیه دیدارهای جداگانه با امام جمعه و فرماندار ابرکوه با قدردانی از همکاری و تعامل مسئولان شهرستان با این نهاد افزود: علاوه بر خیران، دستگاه های اجرایی و بانک های عامل هم بایستی برای ایجاد اشتغال مددجویان تلاش ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: برای ایجاد اشتغال آنها از منابع صندوق امداد ولایت ، صندوق توسعه ملی ، صندوق کارآفرینی امید و بانک های عامل برای فراهم کردن اشتغال مددجویان ،  ۱۱۵میلیارد تومان تسهیلات تامین شده است .

مدیرکل کمیته امداد(ره)  استان تصریح کرد: در صورت همکاری  بیشتر بانک های عامل با پرداخت این میزان تسهیلات تا پایان امسال زمینه اشتغال چهار هزار مددجو در استان فراهم خواهد شد.

علیزاده شورکی در حاشیه این دیدار به در ابرکوه گفت: امسال ۳۳ میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان جویای کار پرداخت شده است.

وی  اظهار کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات زمینه اشتغال ۶۲۶ نفر در حوزه های  مشاغل خانگی، کشاورزی، دامپروری ، صنفی و صنعتی، صنایع دستی و خدمات فراهم شده است.

وی بابیان اینکه توانمندسازی مددجویان از جمله اهداف پیش بینی شده این نهاد است، تصریح کرد: با تمام توان و با ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای اشتغال مددجویان تلاش می کنیم .

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان همچنین تصریح کرد: امسال ۱۱ میلیارد و ۳۹۹ میلیارد تومان  تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به حدود ۲ هزار مددجو  پرداخت شده است‎.‎

علیزاده شورکی همچنین بابیان اینکه خیران و نیکوکاران استان امسال حدود ۴۰ میلیارد تومان به این نهاد کمک کردند ، بیان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۳ درصد رشد دارد.

وی ادامه داد: این کمک ها در ۴۰ سرفصل ، شامل صندوق صدقات ، زکات ، طرح اکرام و ایتام ، جشن نیکوکاری، عاطفه ها و مشارکت های مردمی است.

مدیرکل کمیته امداد یزد ، بابیان اینکه بخشی از این کمک ها شامل افزون ۱۰ میلیارد ریال آن صدقه و زکات است ، افزود: کمک های مردمی برای تأمین بخشی از نیاز مددجویان از جمله تهیه مسکن ، آموزش ، جهیزیه ، طرح اکرام و ایتام طبق نیت خیران در محل جمع آوری شده هزینه می شود.

این مسئول یادآور شد: در سال تحصیلی جاری چهار هزار و ۸۰۸ دانش آموز و ۶۴۱ نفر دانشجو زیرپوشش از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان در ادامه به کمک هزینه تأمین جهیزیه نوعروسان اشاره کرد و افزود: امسال ۶۷۸ میلیون تومان صرف کمک هزینه جهیزیه ۲۵۲ مددجو تحت حمایت شده است .

هم اکنون حدود ۲۳ هزار خانوار شامل ۴۵ هزار و ۴۷۷ نفر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha