قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۴۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال حملات تروریستی و تهدیدات سایبری دشمن علیه ایران

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیا ن اینکه سطح تهدیدهای دشمن در زمینهٔ پدافند غیرعامل بیشتر شده است، گفت: با توجه به احتمال حملات تروریستی و تهدیدات سایبری دشمن برنامه های مدنظر را دنبال کردیم.

احتمال حملات تروریستی و تهدیدات سایبری دشمن علیه ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: سردار غلامرضا جلالی در شورای پدافند غیرعامل استان که ظهر امروز در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد،اظهار داشت: موضوع پدافند غیرعامل همواره مورد تأکید رهبری است و آن را از دولت، نیروهای مسلح پیگیری می کنند.

وی افزود: امسال در مواجه قدم به قدم با آمریکا قرار گرفتیم و هدایت ها و تأکیدات مقام معظم رهبری به ستاد کل و دولت بیشتر بود و تأکید داشتند استان های جنوبی کشور درزمینهٔ دفاعی آمادگی بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیا ن اینکه سطح تهدیدهای دشمن در زمینهٔ پدافند غیرعامل بیشتر شده است، گفت: با توجه به احتمال حملات تروریستی و تهدیدات سایبری دشمن برنامه های مدنظر را دنبال کردیم.

سردار جلالی اظهار داشت: در حوزه نظامی پاسخی که بخش دفاعی کشور به تعرض هوایی پهپاد آمریکایی نشان داد اراده خوبی در سطح نظامی کشور وجود دارد و با شجاعت و برنامه از کشور دفاع می شود و دشمن تصور چنین برخوردی نداشت.

وی بابیان اینکه قدرت نظامی کشورمان کاملاً افزایش پیداکرده است و تأثیر خود را در منطقه گذاشته است،بیان کرد:آمریکا همه طرح هایش مبنی بر استفاده از پهپهاد در 30 هزارپا بود و تصور نمی کردند ما بتوانیم آن را مورد هدف قرار دهیم و به این نتیجه رسیدند که گزینه نظامی در برابر کشورمان نتیجه ای ندارد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: آمریکا پس از سقوط پهپاد به این نتیجه رسید که برخورد نظامی انجام ندهد و برای کشورمان پیروزی سیاسی بزرگی ایجاد شد و دست برتری نظامی به کشورمان رسید و سبب عقب نشینی عربستان و امارات شد.

سردار جلالی کاهش تعهدات برجامی ایران در قبال عهدشکنی های اروپا و آمریکا را گام بزرگی برشمرد و تصریح کرد: آمریکا در حوزه اقتصادی گزینه جدیدی برای تحریم کشورمان ندارد و قابلیت های خوبی برای حوزه اقتصاد در کشورمان ایجادشده و علی رغم گرانی ها ثبات اقتصادی در کشورمان ایجادشده است.

وی ادامه داد:درزمینهٔ سایبری آمریکایی ها پیش ازاین مدعی می شدند که حملات سایبری توسط ایران انجام می شود و حملات خود را منکر می شدند،از ابتدای سال جاری بیش از 120 رزمایش در حوزه سایبری انجام دادیم و بسیاری از نقاط آسیب پذیر شناسایی شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: حوزه اقتصادی به شدت از شبکه اجتماعی تأثیرپذیر است، طرح ریزی و تمرین و اجرای دفاع چندلایه باید در حوزه های مختلف شکل بگیرد و این دفاع ممکن است درزمینهٔ اقتصادی و سایبری بیشتر باشد و باید بر اساس نیاز موردنظر طراحی شود.

سردار جلالی بابیان اینکه در قم نیازمند طرح عملیاتی زیستی هستیم زیرساخت ها و دفاع زیستی باید مورد تأکید باشد،خاطرنشان کرد:استان قم با توجه به اینکه یکی از قطب های پرورش و تبادل دام در کشور است ازنظر تهدیدات زیستی و بیماری های مشترک انسان و دام در معرض تهدید است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha