قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۴۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمایت پمپئو از گفتگوی جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین: مطابق با سیاست های دولت آمریکا بود

وزیر خارجه آمریکا بر این باور است که گفتگوی جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، مطابق با سیاست های دولت آمریکا بوده است. وی حاضر نشده است به این سئوال پاسخ صریحی بدهد که آیا بخش هایی از گفتگوی ترامپ با زلنسکی در متنی که از سوی کاخ سفید منتشر شده، حذف گشته است یا نه.

حمایت پمپئو از گفتگوی جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین: مطابق با سیاست های دولت آمریکا بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر خارجه آمریکا بر این باور است که گفتگوی جنجالی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، مطابق با سیاست های دولت آمریکا بوده است.

به گزارش تسنیم، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت: مکالمه تلفنی 25 جولای بین دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، مطابق و هماهنگ با سیاست های کاخ سفید بوده است.

پمپئو در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز افزود: سیاست ما در قبال اوکراین، کاملا شفاف و روشن بوده و گفتگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین نیز کاملا هماهنگ با سیاست های دولت بوده است.

وی حاضر نشده است به این سئوال پاسخ صریحی بدهد که آیا بخش هایی از گفتگوی ترامپ با زلنسکی در متنی که از سوی کاخ سفید منتشر شده، حذف گشته است یا نه.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه از این مساله به شدت انتقاد کرده است که به وکلای وزارت خارجه آمریکا اجازه حضور در جلسات پشت درهای بسته شهود پرونده اوکراین داده نشده است.

این در شرایطی است که آلکساندر ویندمن از مقام های ارشد کاخ سفید طی هفته جاری شهادت داده است که متن منتشر شده از سوی کاخ سفید درباره گفتگوی تلفنی روسای جمهور آمریکا و اوکراین، کامل نبوده و بخش های مهمی از این گفتگو حذف شده است.

حمایت ها از استیضاح ترامپ پس از افشای گفتگوی تلفنی جنجالی وی با رئیس جمهور اوکراین به شدت افزایش یافته است.

یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده اند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha