قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۴۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

انتقاد رئیسی از نحوه خصوصی سازی ما شین سازی تبریز

رئیس قوه قضائیه با انتقاد از نحوه خصوصی سازی ما شین سازی تبریز گفت: کسی بدون اینکه آورده ای داشته باشد از طریق وام های کلان دولتی یک دفعه صاحب کارخانه ای می شود.

انتقاد رئیسی از نحوه خصوصی سازی ما شین سازی تبریز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جمع کارگران، مدیران و مسئولان آذربایجان شرقی در کارخانه ماشین سازی تبریز، ضمن گفتگو ی رو در رو با کارگران این مجموعه و حضور در خط تولید در جریان آخرین روند اصلاحات کارخانه ماشین سازی تبریز پس از تعیین سرپرست جدید قرار گرفت.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه اعتقاد و باورمان این است که فساد چوبی لای چرخ تولید است، گفت: هرجا فساد وجود داشته باشد تولید کم رونق و یا تعطیل خواهد شد و هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ های تولید پر حرکت تر و پر رونق تر می شود.

رئیسی تاکید کرد: نباید موانع تولید در هیچ کجا وجود داشته باشد و در سال رونق تولید نه فقط در سخن بلکه در عمل باید کاری کرد که تمامی کارگاه ها و کارخانجات و این مجموعه که نگین درخشانی در منطقه آذربایجان است بتوانند هرچه بیشتر درخشش داشته باشند و تولید روز به روز افزایش پیدا کند.

وی از کارگران و متخصصان کارخانه ماشین سازی تبریز خواست که تلاش مضاعف داشته باشند و یادآور شد: مدیران و مسئولان و وزارتخانه هایی که در رفع موانع تولید نقش دارند باید مشکلاتی که امروز این کارخانه و کارخانه های مشابه با آن مواجه هستند، برطرف سازند تا رفع موانع تولید موجب رونق هرچه بیشتر شود.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دستگاه قضایی انتظار دارد که کار به قدری دقیق، بدون اشکال و دور از هرگونه فساد و زد و بند انجام شود که کارگران، تولید کنندگان، مدیران و مردم عزیز که نظاره گر هستند ببینند که کار به نحو صحیح در حال انجام است و هر وقت اشکالی ایجاد می شود مثل آنچه در مورد ماشین سازی تبریز اتفاق افتاد در زمینه نحوه واگذاری و دریافت وجوهی که در اینجا مصرف نشد و در بازار آزاد به دلیل تفاوت قیمت دلار به مبالغ دیگری تبدیل شد، پیگیری خواهد شد.

رئیسی با شرح کوتاهی از وضعیت چندی پیش کارخانه ماشین سازی تبریز بیان داشت: کسی بدون اینکه آورده ای داشته باشد از طریق وام های کلان دولتی یک دفعه صاحب کارخانه ای می شود و بعد می گوید که رونق تولید را دنبال می کند و از سوی دیگر به جای افزایش تولید، توقف تولید و بیکاری کارگران را رقم می زند، ولی بحمدالله با برخورد دستگاه قضایی و پیگیری مسئولان و مدیران، این مشکل حل شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با رفع مشکل کارخانه ماشین سازی تبریز روز به روز شاهد افزایش تولید باشیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره تلویحی به انعقاد بزرگ ترین قرارداد تاریخ کارخانه ماشین سازی با یک کشور خارجی بعد از مبارزه با فساد در این مجموعه، انعقاد قرارداد هایی بین کارخانه ماشین سازی تبریز و کشور های دیگر را بیانگر توانایی این مجموعه دانست و گفت: این مجموعه از نظر مکانیکی این توانایی را دارد که صد در صد تولید را از خودش داشته باشد. البته در زمینه اقدامات الکترونیکی ممکن است یک درصدی به استفاده از فناوری های دیگر نیاز داشته باشد؛ اما اینکه کار مکانیکی صد در صد مربوط به دستان توانای کارگران و متخصصان این منطقه و این کارخانه است، از افتخارات کارخانه ماشین سازی تبریز محسوب می شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: امیدواریم این کارخانه درخششی که قبل از این واگذاری ها داشت، با اقدامات و پیگیری هایی صورت گرفته بیش از پیش داشته باشد.

وی تاکید کرد: وزراتخانه هایی که مسئول هستند به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به گفته استاندار باید اقداماتی را نسبت به برخی از مشکلات انجام دهند، موضوعات مورد نظر را دنبال کنند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha