قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارتش آمریکا اولین تصاویر از عملیات کشتن البغدادی را منتشر کرد

ارتش آمریکا اولین تصاویر ویدئویی از عملیاتی در شمال سوریه که رهبر گروه تروریستی داعش، در آن کشته شد را منتشر کرده است.

ارتش آمریکا اولین تصاویر از عملیات کشتن البغدادی را منتشر کرد

این تصاویر برفکی نیروهای آمریکایی را درحال نزدیک شدن به مجتمعی که ابوبکر البغدادی در آن مخفی شده بود نشان می دهد.

بنا به گفته مسئولان آمریکایی، البغدادی به داخل تونلی زیر مجتمع گریخت و با یک جلیقه انفجاری خودکشی کرد. این مجتمع دقایقی بعد از آن عملیات با پرتاب موشک هایی از هواپیما با خاک یکسان شد.

ژنرال کنت مکنزی فرمانده سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) گفت که دو کودک همراه البغدادی در تونل جان باختند. قبلا شمار این کودکان سه نفر گزارش شده بود.

به گزارش بی بی سی گفت نمی تواند روایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که گفته البغدادی درحال ضجه و گریه کشته شد را تایید کند.

ژنرال مکنزی گفت "این مشاهدات قابل تصدیق من از ماجراست. نمی توانم نکته دیگری را درباره آخرین لحظات زندگی او تایید کنم. راهی نیست که قادر به این کار باشم."

فرمانده سنتکام در کنفرانسی خبری گفت: "او همراه دو کودک به داخل تونلی خزید و درحالی که افرادش در مجتمع ماندند خود را منفجر کرد. با این رفتار خودتان می توانید استنباط کنید که او چگونه آدمی بود. چهار زن - که جلیقه انفجاری پوشیده بودند - و یک مرد در مجتمع کشته شدند."

به گفته او شمار نامعلومی از همدستان البغدادی بعد از آتش گشودن به سوی هلی کوپتر ارتش آمریکا کشته شدند.

او افزود: "می خواهم روشن کنم که علیرغم فشار زیاد و ماهیت پرسر و صدای این یورش، از هیچ تلاشی برای پرهیز از مرگ غیرنظامیان و حفاظت از کودکانی که گمان می کردیم شاید در مجتمع باشند فروگذار نشد."

ژنرال مکنزی تایید کرد که هویت رهبر داعش با کمک دی ان ای تایید شده است و افزود که نمونه هایی از دی ان ای او از زمان بازداشتش در سال ۲۰۰۴ در عراق وجود داشت.

او گفت بقایای جسد البغدادی برای شناسایی به پایگاهی که حمله از آن انجام شده بود منتقل شد و بعد ظرف ۲۴ ساعت "براساس قوانین مناقشه مسلحانه" در دریا دفن شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha