قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهید ابرکوهی که نماز اول وقت را مقدم بر غذا خوردن می دانست

شهید احمد روحی پناه که متولد روز هشتم آبان ماه است به خواندن نماز اول وقت توصیه بسیار داشت و می گفت: انسان باید اول نماز بخواند بعد غذا بخورد شاید دیگر اجل مهلت نداد.

شهید ابرکوهی که نماز اول وقت را مقدم بر غذا خوردن می دانست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ابرکوه، در روز هشتم آبان ماه سال 1332 احمد روحی پناه در شهرستان ابرکوه متولد شد. او که هم زمان با تولدش صوت خوش اذان مغرب نیز به آسمان برخاسته بود، از همان کودکی به نماز خواندن و روزه گرفتن علاقه خاص داشت.

احمد نمازهایش را سر وقت می خواند و نماز شبش نیز هیچ گاه ترک نمی شد. آن قدر نماز خواندن سر وقت برایش مهم بود که همیشه می گفت: انسان باید اول نماز بخواند بعد غذا بخورد شاید دیگر اجل مهلت نداد.

در کنار همه سجایای اخلاقی او، آنچه شاخص تر از بقیه بود، صبر و شکیبایی احمد در برابر پیشامدها و حوادث زندگی را می توان برشمرد که با گفتن این جمله «خواست خداوند است» مشکلات را تحمل می کرد.

 شهید روحی پناه که با بیکاری بیگانه بود و سعی می کرد اوقات فراغت را به یاری پدر اختصاص دهد، در سن 20 سالگی ازدواج کرد که حاصل این زندگی مشترک، سه فرزند پسر و یک دختر بود که به دخترش نیز علاقه ویژه ای داشت.

احمد به حضور در جبهه و دفاع از آرمان های انقلاب و اسلام علاقه زیادی داشت و همیشه دراین باره می گفت: ما اگر به جبهه هم برویم لیاقت شهید شدن را نداریم.

 او که پیش تر در دوران انقلاب همراه با برادرش در پخش اعلامیه ها و نوارهای امام مشارکت داشت و با تفکر انقلابی امام آشنا شده بود، شهادت را بزرگ ترین آرزوی خود می دانست. لذا چند سالی پس از بازگشت از خدمت مقدس سربازی به سپاه رفت، شغل پاسداری برگزید و سپس راهی جبهه شد.

 احمد در دی ماه سال 60 در لباس مقدس پاسداری به منطقه عملیاتی آبادان اعزام شد و با دیگر همرزمانش در برابر دشمن تادندان مسلح قد علم کردند تا خرمشهر را از لوث دشمن بعثی پاک کنند و این گونه بود که خون احمد و سایر رزمندگان در آزادسازی خرمشهر به ثمر نشست.

شهید احمد روحی پناه در روز سوم خردادماه بر اثر اصابت ترکش کاتیوشا به پهلوی راستش، ملکوت نشین شد.

انتهای پیام/90027

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha