قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حذف موانع فلزی پیاده رو برای تردد راحت تر معلولین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور ابلاغیه ای خواستار حذف موانع فلزی پیاده روها و رفع موانع پایانه های اتوبوس و تاکسی برای تردد راحت تر معلولین شد.

حذف موانع فلزی پیاده رو برای تردد راحت تر معلولین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محسن پورسیدآقایی ، با اعلام ابلاغ بخشنامه ای در مورد حذف موانع فلزی پیاده روها، موانع پایانه های اتوبوس و تاکسی و بهسازی ایستگاه های BRT گفت: با توجه به برگزاری هجدهمین جلسه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین و همچنین در پیش رو بودن 12 آذر روز جهانی معلولین از شهرداران مناطق 22 گانه درخواست شد که نسبت به مناسب سازی فضاهای حمل و نقل شهری برای معلولین اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بر این اساس حذف موانع فلزی در پیاده روها و گذرگاه ها که امکان تردد معلولین ویلچری را دشوار و غیر ممکن می کند، ضروری است، گفت: در برخی از پایانه های اتوبوس و تاکسی در سطح منطقه، سازه سرپناه با موانع دیگری مانع از عبور فرد معلول بر روی سکو می شود که می بایست این مسئله حل شود.

پورسیدآقایی افزود: بهسازی ایستگاه های BRT نیز در دستور کار قرار دارد و این در حالیست که از شهرداران مناطق درخواست شده است که گزارش کامل اقدامات صورت گرفته را به همراه عکس، فیلم و آدرس مربوطه در اختیار معاونت حمل و نقل قرار دهند تا به صورت مستند در جریان روند به سازی باشیم.

وی با بیان اینکه این تصمیمات محصول جلسه ستاد مناسب سازی فضای شهری برای معلولین است، گفت: این جلسه با حضور زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر و نمایندگان سازمان های حامی معلولین برگزار شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha