قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخستین کشتی «ژئوفیزیک» مدرن بازگشت

نخستین کشتی پیمایشی جامع و ژئوفیزیک مدرن پس از 122 روز مأموریت کاوش و کسب اطلاعات تازه از اعماق اقیانوس آرام به چین بازگشت.

نخستین کشتی «ژئوفیزیک» مدرن بازگشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از شینهوا، کشتی تحقیقاتی اداره دریایی چین عملیات حفاری در عمق دریا را در طول ماموریت اکتشافی خود در اقیانوس آرام غربی انجام داد.

این کشتی که (Ocean 6) نام دارد، پس از مأموریت در اقیانوس آرام غربی پس از 122 روز و پیمودن 35 هزار کیلومتر در دریا روز چهارشنبه به گوانگژو بازگشت. 

این کشتی که تحت بررسی زمین شناسی دریایی گوانگژو (GMGS)، وزارت منابع طبیعی است ۴۰ پروژه تحقیقاتی در زمینه های مختلف مانند فیزیک دریایی و ژئوماتیک دریایی را انجام داده است.

براساس  اطلاعات سازمان GMGS، این مأموریت بررسی جغرافیایی و ژئوفیزیکی گسترده ای را در برخی مناطق اقیانوس آرام شمال غربی انجام داده و نمونه های رسوبی غنی از عناصر خاکی کمیاب را به دست آورده و پایه و اساس تحقیقات علمی در مورد اکوسیستم های دریای عمیق و ارزیابی جدید منابع را فراهم کرده است.

در همین حال، تیم اعزامی همچنین تحقیقات سالانه را در منطقه قرارداد پوسته های غنی از کبالت انجام دادند.

(Ocean 6) نخستین کشتی پیمایشی جامع و ژئوفیزیک مدرن است که به طور مستقل در چین طراحی و ساخته شده است  که طراحی اولیه آن الهام بخش بسیاری از شناورهای بررسی دریایی در چین است.

از سال 2009، این کشتی 55 مأموریت در دریای چین جنوبی، اقیانوس آرام و آب های قطب جنوب انجام داده است.

انتهای پیام/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha