قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

تجهیزات و نیروی انسانی برای اداره استاندارد مرکزی فراهم شود

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: باید تجهیزات و نیروی انسانی برای اداره استاندارد استان مرکزی فراهم شود تا این دستگاه بتواند به خوبی وظایف خود را عملیاتی سازد.

تجهیزات و نیروی انسانی برای اداره استاندارد مرکزی فراهم شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر کریمی روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در اراک، اظهار داشت: خدمات اداره کل استاندارد استان مرکزی مکمل تولید، صنعت و تضمین کننده کیفیت کالای ایرانی است و تمام دست اندرکاران این عرصه باید برای ارتقای کیفیت کالای ایرانی تلاش کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: استاندارد یک عرضه و زمینه کاملا تخصصی است و تمامی مشاغل در این حوزه باید به افراد صاحب صلاحیت و تخصص سپرده شود.

کریمی با بیان اینکه سازمان استاندارد برای انجام وظایف نیازمند تجهیزات و امکانات است، تاکید کرد: با توجه به بازدید میدانی به عمل آمده از اداره کل استاندارد استان، مشخص شد که این نهاد با مشکل تجهیزات مواجه است و با توجه به تنوع رشته های تولیدی و صنعتی از قبیل سنگ، صنایع شیمیایی و... لازم است که مسئولین سازمان برنامه و بودجه استان برای تقویت امکانات این نهاد اقدام کنند.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره کل استاندارد استان گفت: این اداره کل دارای بیشترین پست های خالی است و به جذب نیروهای متخصص در ادارات در سطح شهرستان ها نیاز دارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان کرد: رسالت اصلی سازمان استاندارد علاوه بر دفاع از کیفیت کالای ایرانی، حفاظت از جان و مال مردم است که وظیفه خطیر و مهمی قلمداد می شود زیرا به واسطه نظارت کیفی که بر تولیدات به این سازمان سپرده شده، هیچگونه کوتاهی در این حوزه قابل بخشش نیست.

کریمی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف سازمان ها حضور سمن ها و تشکل های مردم نهاد در عرصه استاندارد است و ما یک تشکل قانونی به نام انجمن حمایت از مصرف کننده داریم که فعال نیست و باید توسعه پیدا کند.

وی تصریح کرد: باید حضور مردم در قالب تشکل ها و سمن های مردمی توسعه پیدا کند تا بتوانند از این طریق نظرات خود را در خصوص کالاهای مصرفی به سازمان استاندارد و تولیدکنندگان منعکس کنند.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان افزود: امروز مردم نسبت به کیفیت خودروهای داخلی گلایه مند هستند و باید این گلایه ها در قالب موسسات شناسنامه دار به صورت تخصصی منعکس شود و این حق طبیعی مردم است که نظر خود را در مورد کالاهای مصرفی مطرح کنند.

کریمی اظهار کرد: فعالیت های پژوهشی و استفاده از ظرفیت دانشگاه ها به منظور تقویت انجام فعالیت های اداره کل استاندارد موثر است و نباید نسبت به این ظرفیت ها غافل بود.

وی گفت: کنترل کالاهای صادراتی مهم است چرا که کالایی که به دست مصرف کننده خارجی با نشانه استاندارد ایرانی می رسد، نشان از سند هویت و اعتبار ایرانی است و نباید اجازه دهیم صادرات هیچ کالای ایرانی بدون برخورداری از سطح کیفیت لازم انجام شود.

کریمی افزود: کالای صادر شده ای استان نیز باید از سطح کیفیت لازم برخوردار باشد تا دغدغه برای آینده صادرات استان وجود نداشته باشد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha