قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بارندگی های کرمانشاه خسارتی نداشت

استان ها کرمانشاهکرمانشاه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد که بارندگی های چند روز اخیر استان خسارتی به همراه نداشته است.

بارندگی های کرمانشاه خسارتی نداشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «جلیل بالایی» روز چهارشنبه ، ضمن اشاره به عبور موج بارش ها از آسمان استان، اظهار داشت: براثر فعالیت این سامانه بارشی در برخی از معابر شاهد آب گرفتگی و بالا آمدن آب بودیم که این موضوع با تلاش ماموران شهرداری ها برطرف شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه یادآور شد: براساس پیش بینی های هواشناسی سال آبی نرمالی را پشت سر خواهیم گذاشت اما بارش ها در سال جاری با شدت بیشتر و در مدت زمانی کوتاه رخ می دهد.

بالایی توضیح داد: به عنوان مثال در سال های گذشت در طول سه روز ۳۰ میلیمتر باران می بارید اما در بارش های امسال می بینیم که این حجم از بارش در حدود ۱۲ ساعت رخ داد.

وی افزود: این حجم از بارش ها در مدت زمانی کوتاه بدون شک منجر به جاری شدن حجم زیادی از آب در معابر می شود که اگر مورد توجه قرار نگیرد به آبگرفتگی منجر خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تاکید کرد: به شهرداری ها توصیه کرده ایم که با لایروبی به موقع و انجام تمهیدات لازم از ایجاد مشکل برای شهروندان جلوگیری کنند و با دستگاه های کم کار در این زمینه نیز برخورد خواهیم کرد.

بالایی همچنین از مردم خواست که به توصیه های هواشناسی توجه کرده و از استقرار در حریم رودخانه ها پرهیز کنند تا شاهد بروز حوادث دلخراش نباشیم.

۵۱ میلیمتر باران در کرمانشاه بارید

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه نیز اعلام کرد که از ابتدای فصل بارش تاکنون به صورت میانگین ۵۱ میلی متر باران در سطح آستان باریده است.

«محمد خسروی» ، افزود: این بارش ها در سطح شهر کرمانشاه به ۶۶ میلی متر می رسید.

وی عنوان کرد: از بامداد امروز تاکنون به صورت میانگین ۹ میلیمتر باران در سطح استان باریده است که بیشترین میزان بارش ها مربوط به بخش گواور با ۲۳ میلی متر است.

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه اعلام کرد: براساس بررسی نقشه های هواشناسی از عصر امروز تا اواخر هفته آینده آسمان کرمانشاه جوی آرام را تجربه خواهد کرد.

وی افزود: در این هفته در برخی ساعات شاهد بارش های پراکنده ای خواهیم بود اما این بارش ها تاثیرگذار نیستند.

مدیرکل هواشناسی در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد تشکیل مه صبحگاهی در برخی نواحی کوهستانی، سردسیر و حواشی رودخانه ها خواهیم بود تا با خروج سامانه بارشی از جو منطقه، برای هفته آینده شاهد بارشی برای سطح استان نباشیم.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha