قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۳۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خدمات رسانی ستاد اربعین کشور به افزون بر سه میلیون زائر

استان ها گیلان لاهیجان مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین کشور گفت: این ستاد خدمت رسانی و پذیرایی به سه میلیون و ۷۰۰هزار زائر اربعین را طی ۱۰ روز انجام داد.

خدمات رسانی ستاد اربعین کشور به افزون بر سه میلیون زائر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امیر مرادی روز چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین شهرستان لاهیجان افزود: ستاد مرکزی اربعین کشور توانست در اربعین سال جاری حدود دو هزار و ۶۰۰موکب برای پذیرایی از زوار اربعین بسیج کند که در این مدت از بیش از سه میلیون و ۷۰۰هزار نفر ، پذیرایی و نسبت به حمل و نقل آنان اقدام شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه های فرهنگی نیز امسال بیش از هشت هزار مبلغ بسیج شدند و وظایفی که در کارهای فرهنگی امسال  پیش بینی شده بود به نحو احسن انجام گرفت و امسال با توجه به افزایش دو برابری جمعیت زوار نسبت به سال قبل ، مراسم اربعین کمترین چالش را داشت و مدیریت زوار توسط ستاد اربعین وزارت کشور با آرامش و به خوبی انجام گرفت.

مرادی گفت: امسال برای ارائه خدمات و مدیریت بهتر سامانه جامع اربعین تشکیل شد و با این اقدام هوشمندانه موکب داران شناسنامه دار شدند و سامانه ناجا و هلال احمر، اوژانس و همه سامانه ها که باید خدمات ارائه می دادند ، تجمیع شدند که خدمت رسانی را آسان کرد .

فرماندار لاهیجان نیز گفت: موکب اربعین حسینی در شهرستان با پشتوانه مردمی و بر اساس اعتقادات راسخ دینی توسط مردم  مدیریت شد و موکب لاهیجان طی ۱۰روز در شهر نجف از ۸۰هزار زائر پذیرایی کرد که حدود ۳۰درصد این زائران، غیر ایرانی بودند.

سیداسماعیل میرغضنفری افزود: حدود چهار میلیارد ریال در این زمینه هزینه شد که همه این کمک ها بصورت نقدی و غیر نقدی با پشتوانه مردم شهرستان لاهیجان  تهیه شده است  .

حسن شکری مدیر اجرایی موکب اربعین لاهیجان نیز اظهار داشت: با هفت تن برنج ، ۵۰ هزار بسته کلوچه و یک تن چای از زائران در عراق  پذیرایی شد که روزانه بطور متوسط هشت هزار پرس غذا و ۵۰هزار لیوان چای به همراه کلوچه از سوی موکب لاهیجان بین زوار توزیع می شد.

شهرستان لاهیجان در شرق گیلان واقع است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha