قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۲۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیشنهاد تبدیل مراکز علمی کاربردی وقت جهادکشاورزی به هنرستان های کشاورزی

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان تبدیل مراکز علمی کاربردی وقت جهادکشاورزی به هنرستان های کشاورزی برای ارتقای دانش هنرجویان و پرورش نیروی انسانی ماهر کشاورزی خواستار شد.

پیشنهاد تبدیل مراکز علمی کاربردی وقت جهادکشاورزی به هنرستان های کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از گرگان به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان، مختار مهاجر در جلسه شورای هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با حضور علی اکبر مویدی معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اظهار کرد: کاملا اعتقاد و باور داریم که سازمان جهادکشاورزی استان، سازمان ترویج کشاورزی است و وظایف ما در تمام بخش های کشاورزی ماهیت ترویجی دارد. 
وی تصریح کرد: استان گلستان بی شک بهترین استان در اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی و پروژه پهنه بندی در سطح کشور است که این مهم را در عملیات اجرایی و پیاده سازی این پروژه به منصه ظهور رسانده است.
مهاجر با اشاره به استفاده از کارشناسان پهنه در این پروژه از میانگین افزایش حداقل ۵۰۰ هزار تن به میزان تولید گندم حتی در سخت ترین سال های زراعی اخیر در استان به عنوان نمونه یاد کرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان از معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی درخواست حمایت از سوی حوزه ترویج وزارت جهادکشاورزی همچون سنوات قبل، توسط ایشان نسبت به استان پیشروی گلستان شد تا در ادامه اجرای پروژه جامع پهنه بندی این استان بیش از پیش موفق عمل کند و به همین منظور به ضرورت و نیاز، تامین نیروی انسانی مراکز جهادکشاورزی، تجهیز امکانات مراکز تاسیس، راه اندازی مراکز خدمات کشاورزی خصوصی، تبدیل مراکز علمی کاربردی وقت جهادکشاورزی به هنرستان های کشاورزی برای ارتقای دانش هنرجویان و پرورش نیروی انسانی ماهر کشاورزی، اشاره و پیشنهاد برای تحقق آن را دادند.
در ادامه جلسه معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با قدردانی از زحمات تمام دست اندرکاران بخش کشاورزی استان گفت: اگر گلستان در بخش کشاورزی عین نگینی در کشور می درخشد فقط برای داشتن خاک، اقلیم مناسب، کشاورزان سخت کوش و ... نیست، بلکه داشتن مدیران و کارشناسانی است که تحت مدیریت رئیس سازمانی با دانش و توانمندی کار می کنند که ایشان شرایطی را به وجود آورده است تا استان و کشور از این امر بهره جویند.
علی اکبر مویدی اظهار کرد: گفتن اینکه من ترویجی هستم شجاعت است چرا که ترویج در کنار تمامی بخش های کشاورزی است و رقابتی با دیگر حوزه ها ندارد بلکه یار و مدد آنها است.
وی از استان گلستان به اتفاق چند استان دیگر به عنوان استان های با جسارت و پیشرو یاد کرد که طرح نظام نوین ترویج کشاورزی را اجرا کردند و ضرورت دارد با همان شور و حال اولیه ادامه پیدا کند.
مویدی خاطرنشان کرد: از وظایف مهم حوزه کاری ترویج کشاورزی آموزش کارکنان و آموزش بهره برداران است. 
معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهادکشاورزی در خصوص پیشنهادات رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با اشاره به اینکه این پیشنهادات هم کارشناسی و هم کاربردی است، تصریح کرد: تمام تلاش خود و مجموعه کاری را با همکاری روسای سازمان ها و مدیران وزارت جهاد کشاورزی به کار خواهیم بست تا این موارد مهم به ویژه احیای هنرستان کشاورزی اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/2307/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha