قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۲۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رای مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم ترکیه

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آراء به قطعنامه ای که از دونالد ترامپ می خواهد تحریم و محدودیت های دیگری علیه ترکیه و مقام های ترکیه بابت عملیاتشان در شمال سوریه اعمال کند، رای مثبت دادند.

رای مجلس نمایندگان آمریکا به تحریم ترکیه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آراء به قطعنامه ای که از دونالد ترامپ می خواهد تحریم و محدودیت های دیگری علیه ترکیه و مقام های ترکیه بابت عملیاتشان در شمال سوریه اعمال کند، رای مثبت دادند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا سه شنبه با ۴۰۳ رای موافق مقابل ۱۶ رای مخالف، به نفع تحریم ترکیه رای داد.

این بخشی از تلاش های دموکرات ها و بسیاری از جمهوری خواهان هم حزب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنگره است تا دولت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به عملیاتش علیه نیروهای کرد در شمال سوریه خاتمه دهد نه اینکه دوباره آن را از سر بگیرد. نیروهای کرد در مبارزه علیه شبه نظامیان داعشی در سوریه در کنار آمریکا جنگیدند.

عملیات ترکیه تحت عنوان "چشمه صلح" از نهم اکتبر در شمال سوریه علیه نیروهای کرد دموکراتیک سوریه آغاز شد. ترکیه این گروه را وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) می داند که بیش از سی سال است با تحرکات مسلحانه خودشان تلفاتی را بر جای گذاشته اند. پ ک ک از جمله از سوی ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان سازمان تروریستی شناخته می شود.

الیوت انجل، رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: این تحریم ها مخصوصا برای هدف گرفتن مقام های ترکیه ای و نهادهای مسوول به راه انداختن خونریزی در سوریه، بدون وارد کردن آسیب به مردم ترکیه، طراحی شده اند.

این لایحه به دنبال توقیف دارایی نظامیان ارشد و رهبران سیاسی ترکیه و مسدود کردن صدور ویزا به آمریکا در آینده می شود. لایحه مذکور انتقال تسلیحات به ترکیه را در صورتی که بتوان از این تسلیحات در سوریه استفاده کرد، منع می کند و علیه هر کشوری که به ترکیه تسلیحات بفروشد، تحریم های مالی و مسافرتی اعمال می کند.

این لایحه همچنین از دولت ترامپ می خواهد تا استراتژی جدیدی برای مقابله با داعش ارائه دهد تا شامل نیروهای باقیمانده عملیات های ویژه آمریکا با نیروهای دموکراتیک سوریه شود. قطعنامه مذکور احتمالا با موانعی در سنای تحت کنترل جمهوری خواهان مواجه می شود چون آن ها گفته اند مقابل چنین لایحه ای می ایستند تا به دیپلماسی دولت ترامپ با ترکیه زمان بدهند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha