قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۲۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف: تا هر زمان که دولت و ملت سوریه بخواهد در این کشور می مانیم

وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با همتایان ترکیه ای و روسیه ای خود اعلام کرد که آغاز فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه آغاز روند سیاسی در این کشور بوده و تا هر زمانی که دولت و ملت این کشور بخواهد در سوریه می مانیم.

ظریف: تا هر زمان که دولت و ملت سوریه بخواهد در این کشور می مانیم

: «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتایان ایرانی و ترکی خود گفت که از روز چهارشنبه نشست های گروه های سوریه برای کمیته قانون اساسی سوریه آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: «آغاز نشست های کمیته قانون اساس سوریه پیروزی برای دولت، مخالفان و ملت سوریه است و روسیه کاملا از این روند حمایت می کند.»

وزیر خارجه روسیه اضافه کرد که کار کمیته باید بدون هرگونه دیکته خارجی به پیش برود و از ایران برای همکاری در این زمینه قدردانی می کنیم.

وی گفت: «هرگونه استفاده از منابع طبیعی یک کشور اقدامی غیر قابل توجیه بوده و واشنگتن باید به این موضوع پایبند باشد.»

«مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این کنفرانس خبری گفت که آغاز فعالیت های کمیته قانونی اساسی سوریه پیروزی روند آستانه و توانایی آن برای تحقق نتایج ثابت کرد.

وی افزود: «کمیته قانون اساسی می تواند در راستای تغییرات سیاسی بزرگ در سوریه عمل کند.»

وزیر خارجه ترکیه اضافه کرد: «اطمینان داریم که روند رسیدن به استقرار در سوریه گفتگو میان نظام و مخالفان است.»

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز در این کنفرانس خبری گفت: «ملت سوریه برای ۸ سال گذشته از عدم توافق رنج می برد و ما تاکید کرده بودیم که هیچ گونه راه حل نظامی برای اوضاع سوریه وجود ندارد.»

وی افزود: «نشست کمیته قانون اساسی سوریه آغاز یک روند است که سختی هایی همراه خواهد بود و آغاز فعالیت کمیته قانون اساسی آغاز روند سیاسی در سوریه است.»

وزیر امور خارجه ایران اضافه کرد: «ضمانت کنندگان روند آستانه باید عدم مداخله خارجی در روند کمیته قانون اساسی سوریه را نیز تضمین کنند.»

ظریف گفت: «ایران و روسیه در سوریه حضور دارد و تا زمانی که دولت و ملت سوریه این را بخواهد در آنجا باقی خواهیم ماند.»

وی در ادامه گفت: «دست کم ترامپ درباره باقی ماندن نیرو های آمریکایی در سوریه برای محافظت از میدان های نفتی صادقانه حرف زده است.»

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha