قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۲۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو شورای شهر تهران مطرح کرد

پیشنهاد برگزاری پرسمان محلیدر مورد جدایی ری از تهران

رئیس کمیته بودجه شهرداری تهران بر لزوم کسب نظر مردم ری در مورد جدایی این شهر از تهران در قالب یک پرسمان محلی تاکید کرد.

پیشنهاد برگزاری پرسمان محلیدر مورد جدایی ری از تهران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجید فراهانی ، در مورد طرح جدایی ری از تهران که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، گفت: در حال حاضر مناطق جنوبی تهران از جمله ری، بیش از میزان درآمدشان از شهرداری  بودجه دریافت می کنند و شهرری بعنوان یک منطقه "بودجه گیرنده" شناخته می شود.

وی با بیان اینکه شهرری بیش از آنکه درآمد  داشته باشد، بودجه دریافت می کند، اشاره کرد: در سال جاری درآمد منطقه بیست  ۲۰۷ میلیارد تومان بود اما  بودجه اختصاص یافته برای هزینه در منطقه ۲۶۲ میلیارد تومان است و نگران هستیم که اگر ری از تهران جدا شود، عملا مسیر بودجه های عمرانی آن خصوصا در بخش مترو متوقف شود.

فراهانی گفت: دقت داشته باشید که  اگر ری از تهران جدا شود،  عملا به شکل قانونی تهران نمی تواند بودجه ای به آن اختصاص دهد و شهرری هم با توجه به درآمدش قطعا نمی تواند فراتر از پرداخت حقوق و دستمزد و پیگیری امور جاری کار دیگری کند.

فراهانی با تاکید بر اینکه نظر مردم ری در خصوص جدایی از تهران، بسیار مهم است، گفت: بسیار ی از مناطق جنوبی شهر تهران همچون شهرک رسالت، شهرک های حریم مناطق 15 و 18 و... که از تهران جدا شدند، مجددا  خواستار الحاق دوباره به تهران هستند.

این عضو شورای شهر تهران افزود: هر گونه تصمیم گیری در مورد ری باید منوط به کسب نظر مردم محلی از طریق برگزاری "پرسمان محلی" با موضوع  جدایی ری از تهران باشد تا ببینیم چه تعداد موافق جدایی و چه تعداد مخالف هستند چراکه مدیران شهری تنها دغدغه شان پاسخ به مطالبات مردم است و نمایندگان مردم پیش از هرگونه اقدام لازم است خرد جمعی مردم منطقه را احصا و بر اساس آن حرکت کنند.
انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha