قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۲۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قطر آخرین شانس کسب سهمیه المپیک/ ملی پوش تیراندازی: فشار زیادی را تحمل می کنیم

ملی پوش تیراندازی ایران در مورد مسابقات قهرمانی آسیا که آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک ۲۰۲۰ است، گفت: اگر نتوانیم سهمیه بگیریم باید چهار سال دیگر صبر کنیم که این موضوع فشار زیادی را به ورزشکاران وارد می کند.

قطر آخرین شانس کسب سهمیه المپیک/ ملی پوش تیراندازی: فشار زیادی را تحمل می کنیم

مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا از ۱۲ تا ۲۲ آبان ماه در قطر برگزار می شود. این مسابقات آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک ۲۰۲۰ است. نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان تنها نمایندگان تیراندازی ایران هستند که سهمیه المپیک را کسب کرده اند. این در حالی است که برای المپیک ۲۰۱۶ پنج تیرانداز ایران سهمیه حضور در بازی ها را کسب کرده بودند و اکنون باید دید که آیا ملی پوشان در قطر تعداد سهمیه های ایران را افزایش می دهند یا خیر.  

 گلنوش سبقت اللهی، ملی پوش ایران که در المپیک ۲۰۱۶ نیز حضور داشت در مورد وضعیت آمادگی خود قبل از اعزام به قهرمانی آسیا به گفت: به تازگی از اردوی هانوفر برگشتیم و آنجا در بخش خفیف تمرینات خوبی داشتیم. بعد از بازگشت نیز تمرینات و اردویمان را در تهران ادامه دادیم. تمام تلاش خود را می کنیم تا به آنچه شایستگی داریم، برسیم.

او در این مورد افزود: تمام تلاشم را کردم تا آماده باشم. علاوه براین از نظر ذهنی هم شرایط خوبی دارم اما همه چیز به روز مسابقه برمی گردد.  

سبقت اللهی در مورد احتمال کسب سهمیه المپیک در قطر بیان کرد: تمام تلاشم در جهتی است که سهمیه المپیک بگیرم اما نمی گویم که این موضوع قطعا اتفاق می افتد.

او در مورد فشار ذهنی قهرمانی آسیا به عنوان آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک گفت: فشار زیادی به ما وارد می شود. قهرمانی آسیا آخرین مسابقه کسب سهمیه است و اگر نتوانیم سهمیه بگیریم باید چهار سال دیگر صبر کنیم که این موضوع فشار زیادی را به ورزشکاران وارد می کند با این حال سعی می کنیم خودمان را مدیریت کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

سبقت اللهی در مورد مشکلات تیم در راه قهرمانی آسیا گفت: مشکل کمبود فشنگ همیشه وجود داشته اما الان گفتن آن دردی را دوا نمی کند و آنقدر نزدیک مسابقات هستیم که برای حل مشکلات وقتی نمانده است.

تیم ملی ایران در سه رشته تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی و در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در این رقابت ها حضور پیدا می کند که در سه گروه اعزام می شوند.

گروه اول با ترکیب  آرمینا صادقیان، امیر سیاوش ذوالفقاریان، مه لقا جام بزرگ، نجمه خدمتی، فاطمه کرم زاده، الهه احمدی، مهیار صداقت، پوریا نوروزیان، امیرمحمد نکونام، حسین باقری، گلنوش سبقت الهی، هانیه رستمیان، سیده شیرین مرتضوی، محمد حسین پرورش نیا، امیرحسین آقازاده، مسلم میرمحمدی و مرضیه پرورش نیا به همراه الهام هاشمی، محمدزائر رضایی، محسن نصر اصفهانی و فرشید عبدالمحمدی از مربیان رشته تیراندازی سه شنبه، ۷ آبان تهران را به مقصد قطر ترک می کنند.

گروه دوم با ترکیب حسنا توتونچی، مینا قربانی، امیرمحمد دادگر، علی دوستی، جواد فروغی و رامتین بشارتی ۱۱ آبان ماه در این رقابت ها حضور خواهند یافت و گروه سوم نیز با ترکیب فاطمه صالحی، فاطمه امینی، نورا کسری، پرنیان بابائی، فاطمه عبدالهی، رسول عفتی، سجاد پور حسینی به همراه مریم طالبی مربی رشته تفنگ ۱۶ آبان ماه راهی قطر می شوند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha