قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۱۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تنبیه سخت برای شهید ابرکوهی به خاطر پاره کردن عکس شاه

شهید حبیب فلاح زاده در دوران انقلاب به علت پاره کردن عکس شاه به سخت ترین تنبیه در مدرسه محکوم شد و بعدازآن دیگر به مدرسه نرفت و فعالیت های انقلابی را به درس خواندن ترجیح داد.

تنبیه سخت برای شهید ابرکوهی به خاطر پاره کردن عکس شاه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ابرکوه، شهید حبیب فلاح زاده در اولین روز از آبان ماه سال 45 در خانواده ای مذهبی و مستضعف متولد شد. در شش سالگی وارد مدرسه شد و مدرسه ابتدای راه رسیدن به محبوبش بوده که در این راه سختی های زیادی را تحمل کرد.

هرچند دوران خفقان حکومت شاه حبیب را به شدت آزار می داد؛ اما او موفق شد دوره ابتدایی را در مدرسه بهمن به پایان رسانده و دوره راهنمایی را در مدرسه امام خمینی (داریوش سابق) آغاز کند.

هر چه آن زمان پرده از روی جنا یات دژخیمان بیشتر کنار زده می شد، شوق و علاقه او نیز به محبوبش فزونی می یافت تا جایی که به خاطر ای موضوع بارها معلمین و مسئولین مدرسه متعرض او شدند؛ اما حبیب در مقابل آنان مقاومت و سخت ترین تنبیه ها را هم تحمل می کرد.

 هیچ کسی نمی توانست روحیه مقاوم و مستحکم او را تضعیف نماید تا جایی که یک مرتبه به علت پاره کردن عکس شاه به شدیدترین شکل در مدرسه تنبیه شد. او که دیگر نمی توانست ساکت بماند، از آن روز رفتن به راهپیمایی ها و پخش اعلامیه انقلاب را بر خواندن درس ترجیح داد.

حبیب در کنار فعالیت های انقلابی پدر و خانواده را نیز فراموش نکرد و همراه و همگام با پدر شروع به کار کرد تا در امرارمعاش خانواده به او کمک کند. به علت اخلاق نیکو و پسندیده ای که داشت و هیچ کسی از او دو رویی ندیده بود، حبیب را به یک مسلمان واقعی تبدیل کرد.

با شروع جنگ تحمیلی چون پرنده ای که راه آزادی را یافته بود به سوی جبهه شتافت و بارها به علت کم بودن سن از رفتن او به جبهه جلوگیری می شد ولی او هیچ گاه دست از این کار نکشید و بالاخره با پشتکاری زیاد و عزم مصمم، موفق شد که در طرح لبیک شرکت نماید.

شهید حبیب فلاح زاده در اواخر شهریور ماه سال 1364 به خدمت مقدس سربازی در سپاه پاسداران مشغول شد و به برادران پاسدار خود ملحق گشت .

سرانجام بعد از 6 ماه خدمت در جزیره مینو و هور العظیم، در عملیات و الفجر 8 شرکت کرد و در کرانه اروند به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/90027

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha