قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۱۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اردوغان: غربی ها یک قطره نفت را به خون صدها سوری ترجیح می دهند

رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه در سخنرانی گفت که کشورهای غربی معیارهای دوگانه داشته و آنها یک قطره نفت را به خون صدها سوری ترجیح می دهند.

اردوغان: غربی ها یک قطره نفت را به خون صدها سوری ترجیح می دهند
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه گفت که ترکیه تنها کشوری بود که با گروه های تروریستی مقابله کرد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وی که به مناسبت عید جمهوری ترکیه سخنرانی می کرد، گفت: «کشورهای غربی در مقابله با تروریسم از معیارهای دوگانه استفاده می کنند و آنها یک قطره از نفت را به خون صدها نفر از برادران سوری ما ترجیح می دهند.»

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت که عملیات نظامی برای متوقف کردن تمام کسانی است که سرزمین و ملت ما را تهدید می کردند و در راستای توقف توطئه هایی است که ما را هدف قرار دادند.

اردوغان اضافه کرد: «کشور ما در برابر همه باز بوده و به دنبال اشغال سرزمین دیگر کشورها نیستیم.»

وی افزود: «ترکیه ثابت کرد زمانی که موضوع به امنیت ملی اش مربوط می شود قادر است هر آنچه را که بخواهد بدون اجازه گرفتن از کسی انجام دهد.»

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت که مسکو به آنکارا اعلام کرد که شبه نظامیان کُرد از منطقه امن در شمال سوریه خارج شده اند.

ارتش ترکیه به همراه تروریست های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.

هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت۱۲۰ ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه نظامیان «یگان های مدافع خلق» کُرد از منطقه امن خارج شوند.

پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه 30 مهر ماه جلسه ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتندکه طبق آن یگان های کُرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب نشینی می کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت زنی های مشترکی را در این منطقه انجام می دهند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha