قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۱۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«ولید جنبلاط» پس از استعفای الحریری خواستار گفت وگوی ملی شد

رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه لبنان پس از اعلام استعفای نخست وزیر این کشور، لبنانی ها و جریان های سیاسی این کشور را به آرامش و گفت وگوی ملی دعوت کرد.

«ولید جنبلاط» پس از استعفای الحریری خواستار گفت وگوی ملی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «ولید جنبلاط» رئیس حزب «التقدمی الاشتراکی» (سوسیالیست ترقی خواه) لبنان روز سه شنبه پس از اعلام استعفای «سعد الحریری» نخست وزیر این کشور، همه طرف ها و جریان های سیاسی لبنانی را به آرامش و گفت وگو دعوت کرد.

وی که با شبکه خبری المیادین گفت وگو می کرد، افزود: «امیدوارم فضای آرامش و گفت وگو در لبنان حکمفرما شود».

ولید جنبلاط تاکید کرد که «من نمی دانم الحریری اکنون چه شرایطی دارد، ولی وی اگر بخواهد به نخست وزیری بگردد، من در کنار او هستم».

رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه لبنان گفت که «ما نمی خواهیم لبنان را وارد درگیری جناح های سیاسی بکنیم، چون در آن صورت همه لبنانی ها باید هزینه آن را بپردازند».

وی همچنین به مساله انسداد خیابان های لبنان به دنبال اعتراضات لبنانی ها اشاره کرد و گفت که ما مخالف این اقدام و همچنین مخالف روش برخورد با معترضان هستیم.

«سعد الحریری» نخست وزیر لبنان روز سه شنبه در سیزدهیمن روز اعتراضات مردم این کشور، استعفای خود را در واکنش به ادامه اعتراض های مردمی اعلام کرد و گفت که به «بن بست» رسیده و استعفای خود و دولتش را تسلیم رئیس جمهور می کند.

سعد الحریری در صفحه توییتر خود هم نوشت: «من در پاسخ به بسیاری از لبنانی ها که به خیابان ها آمده اند، استعفا کردم».

این دومین استعفای سعد الحریری طی دو سال اخیر است. وی در آبان ماه ۱۳۹۶ نیز  یک هفته پس از سفری غیرمنتظره که به عربستان داشت، در شبکه «العربیه» ظاهر شد و با اعلام استعفایش، اظهارات بسیار تندی علیه ایران و حزب الله مطرح کرد.

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha