قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۱۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقد معاون وزیر به تراکم کلاس های درس در شهرهای بزرگ

معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تراکم قابل قبول برای کلاس های درس مقطع ابتدایی، ۲۰ نفر است، گفت: تاکید داریم در هیچ شرایطی کلاس های درس در دوره ابتدایی با تراکم بالای ۲۶ نفر برگزار نشود.

نقد معاون وزیر به تراکم کلاس های درس در شهرهای بزرگ

رضوان حکیم زاده با بیان اینکه تاکید داریم در هیچ شرایطی کلاس های درس در دوره ابتدایی با تراکم بالای ۲۶ نفر برگزار نشود، گفت: بر اساس مصوبه ۸۸۶ شورای عالی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی تراکم مشخص و در این راستا تراکم مطلوب ۲۰ نفر است، اما حداکثر تراکم قابل قبول ۲۶ نفر تعیین شده است.

وی با بیان اینکه ایران کشوری پهناور است و بر پوشش تحصیلی حداکثری در حوزه ابتدایی تاکید شده است، اظهار کرد: لذا باید برای مناطق روستایی، دور افتاده و عشایری معلم اعزام کنیم. حتی کلاس هایی با یک شاگرد نیز دارای معلم است. در کلان شهرها نیز باید متناسب با تراکم مطلوب، معلم در نظر گرفته شود. عمدتا در کلاس های درس مناطق شهری و حاشیه ای شاهد افزایش تراکم هستیم و ۴۵ درصد کلاس های درس با تراکم بالای ۲۶ نفر برگزار می شود.

حکیم زاده که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد با بیان اینکه هرچه کیفیت مدارس دولتی را ارتقا دهیم، اقبال مردم نیز بیشتر خواهد شد، ادامه داد: مسئله تراکم در این کیفی سازی بسیار اهمیت دارد. بسیاری از معلمان در مدارس دولتی شلوغ با جان و دل کار کرده و دستاوردهای خوبی دارند، اما اگر مسئله تراکم کلاس درس حل شود، یقینا کیفیت مدارس دولتی ارتقا خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در برنامه ارائه شده از سوی وزیر آموزش و پرورش ارتقای مدارس دولتی دیده می شود و جلساتی نیز برگزار شده که مبنی بر ارتقای کیفیت مدارس دولتی بوده است، افزود: تلاش می کنیم این مسئله را به طور جدی پیگیری کنیم. دانشگاه فرهنگیان نیز در این زمینه با ما همکاری می کند و امیدواریم مجلس نیز در این حوزه همکاری بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha