قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۲۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان درون شهری اراک اضافه می شود

استان ها مرکزیاراک شهردارکلان شهر اراک گفت: ۲۰ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل آسان تر به ناوگان درون شهری این کلان شهر اضافه می شود.

۲۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان درون شهری اراک اضافه می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمدکریم شفیعی» عصر دوشنبه در نشست علنی شورای اسلامی اراک افزود: برای فعال سازی این تعداد اتوبوس باید ۳۵ راننده در سازمان اتوبوس رانی اراک بکار گرفته شوند.

وی با بیان اینکه  الزام است تا ۳۰ درصد ظرفیت اتوبوسرانی اراک در اختیار شهرداری قرار گیرد،  اظهار داشت: ۲۰ دستگاه اتوبوس ۲ سال و نیم است که بلااستفاده باقی مانده و در حال فرسودگی و بلاتکلیفی باقی مانده بود.

وی اظهار داشت: این اتوبوس ها باید وارد خطوط شهر شوند و به مردم سرویس ارایه کنند و لازم است از داشته ها بهترین استفاده صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی اراک نیز گفت: ۱۸ ماه از هفت مرتبه مزایده برای تعیین تکلیف ۳۰ اتوبوس شهرداری گذشته است و باید وضعیت این اتوبوس ها روشن شود.

«محمدحسین فدایی» افزود: اتوبوس هایی که در اتوبوسرانی نگهداری می شوند نیاز به روغن و لاستیک جدید ندارند و قابل استفاده در خطوط شهری هستند.

وی اظهار داشت: ۷۶ دستگاه اتوبوس با توجه به دستوالعمل وزارت کشور از رده خارج خواهند شد و اتوبوس های جدید جایگزین می شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت: هفته اراک هشتم آبان ماه با ویژه برنامه های مختلف برگزار می شود.

«مرتضی سورانه» افزود: دیدار با خانواده شهدا، نواختن زنگ اراک در مدارس،، نشست اراک پژوهی، جشنواره کودک و نوجوان، اراک گردی و جشنواره غذا از جمله برنامه هایی است که در این مناسبت تدارک شده است.

وی اظهار داشت: رونمایی از تمبر اراک، اختتامیه روز اراک، نام گذاری چند خیابان به نام شهرهای استان و جشنواره ورزشی کلان شهرها از دیگر ویژه برنامه های روز اراک است.

مرمت و رفع خطر بنای تاریخی همجوار حمام تاریخی چهارفصل، نصب دوربین شهری، ساماندهی وانت بارها، نام گذاری خیابان ها، مرمت و بازسازی مقبره آقانورالدین از دیگر موضوعاتی بود که در نشست صحن علنی شورای اسلامی اراک مطرح شد.

اراک مرکز استان مرکزی ۶۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha