قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۱۰۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی:

معتادان متجاهر نیازمند حمایت جامعه هستند

استان ها آذربایجان غربیمهاباد فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: جامعه به معتادان متجاهر باید با یک دید حمایتی نگریسته و دوباره آنها را به زندگی عادی برگرداند.

معتادان متجاهر نیازمند حمایت جامعه هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سردار مسعود خرم نیا روز دوشنبه در جلسه ستاد فرعی مبارزه با موادمخدر شهرستان بوکان اظهار داشت: افرادی که جرم آنان غفلت از زندگی و محکومیت شان طرد از اجتماع است چنانچه سامان پیدا نکنند می توانند دوباره در جامعه زمینه ساز جرایم مختلف شوند.

وی با بیان اینکه معتاد به حمایت جدی جامعه احتیاج دارد، اضافه کرد: برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر همه دستگاه های مرتبط باید همکاری کنند و طرح ساماندهی از مرحله جمع آوری تا درمان و بازگشت به جامعه و اشتغال آنان باید به صورت سازمان یافته و با حمایت های همه جانبه اجرا شود تا نتیجه آن به دور باطل ختم نشود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف نیروی انتظامی نیازمند حمایت جامعه به ویژه خیران است، افزود: باید نگاه جامعه به معتادان عوض شود زیرا این افراد در این جامعه رشد کرده و به حمایت جدی جامعه برای بهبود خود نیاز دارند.

وی اضافه کرد: نیاز است همانطور که خیران سلامت و خیران مدرسه ساز در جامعه با مشارکت افراد نیکوکار ایجاد شده برای حمایت از معتادان تیز تشکلی مشابه ایجاد شود تا بتوان در بهبود این افراد و بازگشت آنها به جامعه اقدام کرد.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر آذربایجان غربی اظهار داشت: مشارکت مردم در کمک به بهبودیافتگان و افراد معتاد باعث خواهد شد جامعه به سوی سلامتی و پایداری بیشتری حرکت کند.

وی در خصوص مناطق حاشیه ای شهرهای استان نیز اظهار داشت: این مناطق حاشیه ای به ویژه در شهرهای بزرگ بیشتر مستعد آسیب های مختلف اجتماعی هستند از این رو باید بیشتر مورد توجه مسوولان به ویژه شهرداری و شوراهای اسلامی شهرها برای ایجاد امکانات مناسب قرار بگیرند تا جوانان در این مناطق کمتر دچار آسیب های اجتماعی شوند.

سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این جلسه گفت: بوکان شهر جرم خیزی نیست ولی از نظر تنوع جرم در وضعیت خوبی قرار ندارد و این امر به دلیل مهاجرپذیر بودن این شهر است.

لقمان خسروپور ادامه داد: برگزاری جلسات ستاد فرعی مبارزه با موادمخدر این شهرستان برنامه محور بوده و از تمامی ظرفیت های شهرستان به خوبی استفاده شده است.

وی در خصوص کمپ های ترک اعتیاد بوکان نیز بیان کرد: مجوز ۲ کمپ در این شهرستان صادر شده و یکی از کمپ های ترک اعتیاد نیز به زودی با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری خواهد رسید.

در این جلسه هریک از مسوولان ادارات مرتبط به بیان دیگاه و نظرات خود در زمینه موضوع جلسه پرداخته و از فرمانده انتظامی بوکان و رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان تجلیل شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha