قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صندوق بین المللی پول: تحریم ها سال آینده تاثیر اضافه ای بر اقتصاد ایران نخواهد داشت

مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت:« تخمین زده می شود تحریم هایی که در سال گذشته اعمال و در سال جاری سخت تر شد، سال آینده تاثیر اضافه ای بر اقتصاد ایران نداشته باشد».

صندوق بین المللی پول: تحریم ها سال آینده تاثیر اضافه ای بر اقتصاد ایران نخواهد داشت
صندوق بین المللی پول اعلام کرد ایران سال آینده برای متعادل نگه داشتن بودجه اش به نفت بشکه ای 194.6 دلار نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  صندوق بین المللی پول  طی گزارشی اعلام کرد انتظار می رود ایران که یکی از اعضای اصلی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) است، در سال جاری میلادی 4.5 درصد و در سال آینده 5.1 درصد کسری مالی داشته باشد.

 شاخص بین المللی نفت خام برنت در روز جمعه تنها 62 دلار در هر بشکه معامله شد.

 پس از بسته شدن قرارداد برجام در 2015 و پایان یافتن تحریم هایی که سه سال پیش به خاطر برنامه اتمی این کشور بر آن اعمال شده بود، ایران شاهد افزایش درآمدهای نفتی خود بود.

ولی تحریم های جدیدی که دونالد ترامپ پس از بیرون رفتن از برجام در 2018  وضع کرد، بدترین تحریم های اعمال شده از طرف واشنگتن بود.

 صندوق بین المللی پول در این گزارش نوشت انتظار می رود اقتصاد ایران در سال جاری میلادی 9.5 درصد کوچکتر شود، در حالی که قبلا 6 درصد تخمین زده شده بود. ولی پیش بینی می شود رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال آینده ثابت بماند.

  جهاد آزور،  مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت:« تخمین زده می شود تحریم هایی که در سال گذشته اعمال و در سال جاری سخت تر شد، سال آینده تاثیر اضافه ای نداشته باشد».

 کاهش ارزش ارز ایران پس از وضع دوباره تحریم ها تجارت خارجی ایران را مختل کرده و تورم سالانه آن را افزایش داده است. صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند تورم ایران در سال جاری میلادی  35.7 درصد و در سال آینده 31 درصد باشد.

آزور گفت مقامات ایران باید نرخ تبادل رسمی ارز را با نرخ بازار یکی کنند تا تورم کنترل شود.

 صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند صادرات کالاها و خدمات ایران در سال جاری میلادی تا 60.3 میلیارد دلار کاهش یابد در حالی که این رقم در سال گذشته 103.2 میلیارد دلار بود و احتمالاً در 2020 هم تا 55.5 میلیارد دلار پایین می آید.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha