قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اولین واکنش گمرک به درخواست عجیب وزیر کار

گمرک نسبت به درخواست وزیر کار برای واگذاری ۱۰ ساله خدمات انبار داری به یک شرکت زیر مجموعه صندوق بازنشستگی واکنش نشان داد.

اولین واکنش گمرک به درخواست عجیب وزیر کار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: چندی قبل شریعتمداری وزیر کار طی مکاتبه ای با وزیر اقتصاد خواستار تمدید قرارداد بین شرکت انبار های عمومی و گمرک ایران شده بود. بر این اساس در حالی که وزیر کار در مکاتبه خود با وزیر اقتصاد خواستار تمدید ۱۰ ساله قرارداد گمرک و شرکت های انبار های عمومی شده بود، تکلیف تشریفات قانونی این واگذاری هنوز مشخص نشده است.

سوالاتی که در این بین مطرح شده بود ابهاماتی را درباره درخواست اخیر وزیر ایجاد کرده بود. به عنوان مثال آیا این شرکت با برگزاری تشریفات (مناقصه) در گمرکات به عنوان خدمات دهنده حاضر شده و یا تنها با استفاده از سابقه دولتی بودن، پیگیری ها برای تمدید حضور این شرکت در حال انجام است.

از سوی دیگر اگر این شرکت ماهیت دولتی دارد بایستی گزارش های نظارتی دیوان محاسبات در این باره منتشر و به صورت شفاف در اختیار عموم قرار گیرد. همچنین سکوت وزارت اقتصاد با وجود تاکید ها بر واگذاری امور دولتی به بخش غیر دولتی همچنان جالب توجه است.

در همین راستا گمرک ایران درخصوص موضوع تمدید قرارداد با شرکت انبار های عمومی و خدمات گمرکی توضیح داد. در توضیحات گمرک آمده است: تمدید قرارداد با شرکت انبار های عمومی و خدمات گمرکی ایران که از سرمایه های صندوق بازنشستگی کشوری و متعلق به بازنشستگان معزز می باشد، صرفاً به مدت ۶ ماه در سال جاری صورت گرفته است و مقرر شده است چگونگی تمدید قرارداد جهت ارائه خدمات در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور مشخص شود و اقدامات بعدی براساس ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی به عمل آید.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha