قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رای الیوم:

رهبران تل آویو در حال آماده سازی افکار عمومی برای احتمال برخورد اسرائیل و ایران هستند / آنها معتقدند عملیات ترکیه در شمال سوریه، یک پیروزی آسان نصیب ایران کرده

با پیگیری اخبار، گزارشها،تحلیلها و تحقیقاتی که اخیرا در رسانه های اسرائیل منتشر می شود، متوجه این مهم می شویم که سیاستگذاران در تل آویو، قصد دارند افکار عمومی در اسرائیل را برای امکان مقابله فراگیر با ایران، آماده کرده و تاکید کنند که حداقل، امکان برخورد نظامی محدود بین جمهوری اسلامی و اسرائیل وجود دارد.

رهبران تل آویو در حال آماده سازی افکار عمومی برای احتمال برخورد اسرائیل و ایران هستند / آنها معتقدند عملیات ترکیه در شمال سوریه، یک پیروزی آسان نصیب ایران کرده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زهير أندراوس در رای الیوم نوشت: با پیگیری اخبار، گزارشها،تحلیلها و تحقیقاتی که اخیرا در رسانه های رژیم صهیونیستی منتشر می شود، متوجه این مهم می شویم که سیاستگذاران در تل آویو، قصد دارند افکار عمومی در اسرائیل را برای امکان مقابله فراگیر با ایران، آماده کرده و تاکید کنند که حداقل، امکان برخورد نظامی محدود بین جمهوری اسلامی و اسرائیل وجود دارد.

 در ادامه این مطلب آمده است: در همین رابطه، عاموس هرئیل، تحلیلگر روزنامه عبری هآرتص، از منابع بلند پایه و اگاه در موسسه امنیتی اسرائیل نقل کرد که افزایش قدرت نظامی ایران و معادله جدیدی که این کشور بوجود آورده است و براساس آن، هر گونه تجاوز اسرائیلی به اهداف ایرانی، با پاسخ محکم از سوی تهران مواجه می شود، باعث شده است تا این منابع اسرائیلی، وقوع درگیری نظامی با ایران را قطعی بدانند.

این منابع افزودند: منطقه خاورمیانه، برای رئیس جمهور آمریکا، تبدیل به محلی برای انجام معاملات بزرگ و به دست آوردن سود هنگفت شده است؛ همانطور که مشاهده کردیم، وی از کردهای سوریه چشم پوشی کرد و آنها را تنها گذاشت، تنها به این دلیل که توان پرداخت بهای این حمایت را نداشتند.

در همین چارچوب، پژوهشی که در مرکز مطالعات امنیت ملی اسرائیل انجام شده است، تاکید می کند که حمله ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه یا همان عملیات چشمه صلح، که در نهم ماه جاری انجام شد، سومین حمله ای است که ترکیه در شمال سوریه ترتیب می دهد و این حمله از نتایج منطقه ای و بین المللی مهمی برخوردار است.

این پژوهش می افزاید: تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، حتی اگر یک تصمیم تاکتیکی غافلگیر کننده برای طرفهای منطقه ای و بین المللی بوده باشد، به دنبال مذاکراتی که در پشت پرده بین آمریکا و ترکیه انجام شد، اتخاذ گشت.

طبق پژوهش مذکور، تا کنون، اهداف نظامی و سیاسی ترکیه از این حمله محقق شده است و تصمیم ترامپ در مورد خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه، این نظریه را تقویت می کند که اسرائیل برای دفاع از منافع خود، باید امادگی سیاسی و نظامی لازم برای واقعیت استراتژیک جدید را داشته باشد.

براساس این پژوهش مرکز مطالعات امنیت ملی در تل اویو، تصمیم ترامپ در مورد سوریه، استقرار بخش شمال شرقی این کشو را متزلزل نموده و چشم پوشی آمریکا از هم پیمان کردی اش، هشداری است برای دیگر شرکای ایالات متحده. علاوه بر اینکه اینگونه خروج واشنگتن از سوریه، یک پیروزی آسان را به دشمنان آن، از جمله ایران، تقدیم کرده و انتظار می رود در ادامه، ایران بتواند محور تحت نفوذ خود از عراق، تا سوریه و لبنان را تقویت کرده و عملا اسرائیل را در معرکه علیه محور مقاومت، تنها بگذارد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha