قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاریخ سازی و درخشش ویژه اصفهانی ها در مسابقات جهانی ووشو

ووشوکاران اصفهانی حاضر در مسابقات جهانی با کسب 3 مدال طلا و یک برنز نقش ویژه ای در نایب قهرمانی ایران داشتند و تاریخ ساز شدند.

تاریخ سازی و درخشش ویژه اصفهانی ها در مسابقات جهانی ووشو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اصفهان، پانزدهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جهان از روز 27 مهر ماه به میزبانی چین و در شهر شانگهای آغاز شد و تیم ملی ایران در 2 بخش ساندا و تالوی مردان و زنان در این رویداد شرکت کرد.

تیم ملی کشورمان با 16 ورزشکار در این رقابت ها حضور داشت که 5 اصفهانی نیز در بین آن ها بودند؛ الهه منصوریان و شهربانو منصوریان در ساندای بانوان، نوید مکوندی و محمدعلی مجیری در تالو آقایان و زهرا کیانی در تالو بانوان ووشوکاران اصفهانی همراه تیم ملی بودند.

شهربانو منصوریان نماینده وزن 70 کیلوگرم ساندای زنان پس از استراحت در دور نخست، برابر "کریستینا نورازووا از روسیه در 2 راند متوالی و با اقتدار به برتری دست یافت و فینالیست شد؛ وی در مبارزه پایانی نماینده برزیل را شکست داد و نخستین طلای ایران در این رقابت ها را کسب کرد.

الهه منصوریان نیز در وزن 65 کیلوگرم در نخستین مبارزه به مصاف "آلیس کوردونیر" از فرانسه رفت و این دیدار با نتیجه پیروزی به پایان رسید، وی در نیمه نهایی به مصاف  "لیدا سلماح" از لبنان رفت و قبل از پایان راند دوم حریف خود را شکست داد و به فینال راه یافت؛ ووشوکار اصفهانی در فینال این رقابت ها به مصاف نماینده ترکیه رفت و با شکست این ووشوکار به سومین مدال طلای بانوان دست یافت.

همچنین در بخش تالو و در رقابت های فرم نن دائو، محمدعلی مجیری با نمایشی خیره کننده و کسب امتیاز 9.63 بالاتر از تمامی حریفان مطرح خود ایستاد و قهرمان شد تا نامش در تاریخ ثبت شود .

این نخستین بار بود که تالوکاران ایران در بخش انفرادی به مدال طلای جهان دست می یافتند؛ مجید مکوندی نیز که در تیم دائولین بود در پایان در رده هفتم قرار گرفت.

زهرا کیانی دیگر تالوکار اصفهانی در فرم جین شو با کسب امتیاز 9.54 رده چهارم قرار گرفت؛ کیانی در فرم چانگ چوان نیز در رقابت با 45 تالوکار دیگر موفق شد با امتیاز 9.64 به مدال برنز دست پیدا کند.

در پایان پانزدهمین دوره مسابقات جهانی ووشو، تیم ملی مردان و بانوان ساندا با کسب 8 مدال طلا موفق شدند در مهد ووشو دنیا عنوان قهرمانی را از آن خود کنند. 

در پایان این مسابقات و در مجموع 2 بخش ساندا و تالو تیم ملی ووشوی ایران با 9 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید، چین با 14 طلا، یک نقره و یک برنز سکوی قهرمانی را از آن خود کرد و هنگ کنگ با 5 مدال طلا، 4 مدال نقره و یک مدال برنز به مقام سومی رسید.

این موفقیت برای ملی پوشان در حالی به دست آمد که تیم ملی سه ماه و نیم در شهرهای تهران، خراسان رضوی، سمنان و کرمانشاه اردو برگزار کردند اما شاید موفقیت آن ها به اندازه سایر رشته های ورزشی دیده نشد.

مشکل اصلی رشته ووشو حضور نداشتن در رقابت های المپیک است که سبب شده نگاه به این رشته که به مسابقات جهانی محدود می شود مانند رشته های المپیکی نباشد اما در هر صورت نمی توان از تلاش های ملی پوشان گذشت.

انتهای پیام/63090/م20/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha