قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبرهای خوش در خصوص مشکلات شیر وارنا/ سرمایه گذار جدید در راه است

کارخانه شیر وارنا که چندین سال است که مشکلات متعددی داشت با تلاش و همت مسؤولان شهرستان ورامین، به زودی مشکلات آن با ورود سرمایه گذار جدید رفع خواهد شد.

خبرهای خوش در خصوص مشکلات شیر وارنا/ سرمایه گذار جدید در راه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ورامین، شرکت صنایع شیر تهران (شهداد) با عنوان شیر وارنا در سال ۱۳۸۶ در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و با زیربنای ۳۰ هزار مترمربع و با ظرفیت نهایی روزانه ۱۰۰۰ تن تولید فرآورده های لبنی در شهرستان ورامین به عنوان یکی از قطب های شیر استان تهران به بهره برداری رسید.

این شرکت با بهره گیری از پیشرفته ترین و تجهیزات ساخت شرکت های معتبر اروپایی و استفاده از تخصص و دانش فنی مشهورترین و معتبرترین سازندگان و متخصصان داخلی، قادر به تولید انواع فرآورده های لبنی با نام تجاری وارنا است؛ شیر وارنا به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان فرآورده های لبنی شامل تولید انواع بستنی، شیر استریل و پاستوریزه، خامه، دوغ، ماست و پنیر در دشت ورامین بود.

مشکلات بعد از فوت مالک اصلی آغاز شد

مالک این کارخانه و شرکت محمدحسین توکلی طرقی کارآفرین برتر کشور بود که در هفتم دی ماه سال ۹۱ دار فانی را وداع گفت و پیکر آن در قطعه ۷۰ بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

عمده مشکل اصلی کارخانه شیر وارنا پس از فوت مالک اصلی آغاز شد و کار به جایی رسید که به طور کامل تعطیل و ۶۰۰ نفر از کارگران آن نیز بیکار شدند؛ در هفتم مردادماه سال ۹۷ مدیرعامل وقت کارخانه شیر وارنا به دلیل بدهی و شکایت اشخاص حقیقی، دستگیر و راهی زندان شد.

شرکت شیر تهران شهداد که همگان آن را به عنوان کارخانه شیر وارنا می شناسند مدت ها به دلیل مشکلات مالی، با کاهش میزان تولید و تعدیل نیرو مواجه شد تا جایی که بسیاری از کارگران این کارخانه بیش از ۴ ماه حقوق و مزایای خود را دریافت نکردند و این افراد برای احقاق حق خود بارها مقابل فرمانداری ورامین تجمع داشته و مشکلات آن ها برطرف نشد.

دبیر خانه کارگر ورامین: به دنبال دریافت مقرری بیمه بیکاری هستیم

حیدر مظاهری دبیر خانه کارگر شهرستان ورامین در دهم تیرماه سال ۹۷ در خصوص عدم فعالیت کارخانه شیر وارنا اظهار کرد: به دنبال متوقف شدن فعالیت کارخانه شیر وارنا و بلاتکلیفی کارگران برای دریافت مقرری بیمه بیکاری هستیم.

وی افزود: با پیگیری کمیسیون کارگری شهرستان ورامین مشکل مقرری بیمه بیکاری کارگران این کارخانه مرتفع شده است؛ در نشست اعضای کمیسیون کارگری شهرستان ورامین راه های خروج کارخانه شیر وارنا از بحران بررسی شد.

حال که از تعطیلی کارخانه شیر وارنا ۱۵ ماه می گذارد به سراغ نماینده مردم دشت ورامین در مجلس شورای اسلامی و فرماندار ورامین رفتیم تا در خصوص آخرین وضعیت این شرکت مصاحبه داشته باشیم.

بدهی، بیمه و حقوق عقب مانده کارگران شیر وارنا مطالبه اصلی از مسؤولان است

سید حسین نقوی نماینده مردم شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس، از ورامین، اظهار داشت: کارخانه شیر وارنا از همان ابتدا در حوزه بخش خصوصی قرار داشته است و دستگاه های دولتی درواقع هیچ مسئولیتی در قبال این کارخانه ندارند.

وی بیان داشت: صاحبان این کارخانه از چند بانک مختلف اقدام به دریافت وام های کلان کرده بودند و بدهی های این کارخانه روزبه روز بیشتر می شد که مالک این کارخانه نیز به رحمت خدا رفت و یک سرمایه ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلیارد تومانی و مجموعه کارخانه های شیر شهداد با یک بدهی ۹۰۰ میلیارد تومانی روبرو شد.

نقوی حسینی تصریح کرد: به همین جهت ادامه فعالیت این کارخانه با مشکل روبه رو شد و بانک ها اقدام به جلوگیری فعالیت کارخانه شیر وارنا کردند.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا در مجلس شورای اسلامی گفت: از زمان تعطیلی این کارخانه بنده و فرمانداران گذشته و حسین کاغذلو فرماندار وقت با مدیران ۵ بانک چندین بار ملاقات داشتیم و با استانداران تهران و وزیران کشاورزی و صمت جلسات متعددی برگزار شد.

وی افزود: از سرمایه گذاران بزرگ دعوت کردم تا از پتانسیل های پخش خصوصی استفاده کرده و این مشکل را حل کنیم، وقتی با بدهی دو برابری کارخانه وارنا روبرو شدند اصلاً حاضر به مذاکره نشدند ولی با تلاش های صورت گرفته توسط فرماندار خبرهای خوبی در راه است.

نقوی حسینی بیان کرد: فرماندار ورامین با یک سرمایه داری در این خصوص به توافق رسیده، احتمالاً تا چند ماه آینده کار به سرانجام خواهد رسید.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هرکسی که بخواهد این کارخانه را مجدداً راه اندازی کند اولین تعهدی که ما در مورد آن با او صحبت خواهیم کرد بدهی، بیمه و حقوق عقب مانده کارگران و مطالبات کارگری را صحبت خواهیم کرد و همچنین باید از همان کارگران برای کار در این کارخانه استفاده شود.

انتهای پیام/ی

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha