قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله عاملی اندیشمندی فرزانه و مورخی ژرف نگر بود

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ضمن تسلیت ارتحال علامه آیت الله سید جعفر مرتضی عاملی، آورده است: این عالم فقید با تدوین آثار تحقیقاتی فراوان و ارائه تاریخ صحیح اسلام و مذهب حقه جعفری، فصل جدیدی در تاریخ نگاری اسلام گشود.

آیت الله عاملی اندیشمندی فرزانه و مورخی ژرف نگر بود

متن پیام به این شرح است

«بسم الله الرحمن الرحیم

)انا لله و انا الیه راجعون(

ارتحال عالم جلیل القدر علامه بزرگوار مرحوم آیت الله سید جعفر مرتضی عاملی (رضوان الله تعالی علیه) از علما و محققان برجسته اسلامی مقیم لبنان موجب تأسف و تألم گردید

این عالم فقید، اندیشمندی فرزانه و مورخی ژرف نگر بود که آثار ارزشمند و ماندگاری در تاریخ نگاری به ویژه در سیره نویسی نبوی و علوی به یادگار گذاشت. کوشش و اجتهاد کم نظیر ایشان در تحقیقات تاریخی آثاری سرشار از استناد، استدلال، اتقان، جامعیت و پختگی را به ثمر نشاند که همواره منشأ الهام و تقدیر اندیشمندان است.

این علامه محقق از علاقه مندان و دوستداران انقلاب اسلامی و ارادتمندان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بود که با تدوین آثار تحقیقاتی فراوان و ارائه تاریخ صحیح اسلام و مذهب حقه جعفری، فصل جدیدی در این رشته ی علمی و تاریخ نگاری اسلام گشود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم گران قدر را به محضر حضرت بقیة الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت برکاتهم»، حوزه های علمیه، امت اسلامی، علمای لبنان، به ویژه مجاهد مبارز سید حسن نصرالله رهبر شیعیان لبنان و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعالی برای آن فقید سعید، رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان، صبر و اجر مسئلت می نماید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم»

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha