قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۹۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماجرای واردات میوه های عجیب به کشور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید اقتصاد بدون نفتی را تجربه کرد و این مهم جز با افزایش و فراگیر شدن مالیات انجام نشده و از سوی دیگر باید جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود.

ماجرای واردات میوه های عجیب به کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی امروز، در واکنش به ممنوعیت واردات صدها قلم کالای غیرضروری به کشور توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به اینکه کشورمان در جنگ اقتصادی قرار دارد، مسؤولان نظام باید هر لحظه هوشیار بوده تا برخی از توطئه های دشمن را در نطفه خفه کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید واردات برخی از اجناسی که در داخل کشور تولید می شود، به داخل صورت گیرد تصریح کرد: بی شک واردات برخی از اجناس به کشور ضرورتی نداشته و بود و نبود آن مانند سنگ پا یا سنگ قبر تاثیری در جامعه ندارد بنابراین نباید به جز واردات مواد اولیه کارخانه جات و مواد تغذیه دام و مردم و از سوی دیگر واردات تجهیزات پیشرفته، تک دلاری هزینه شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید به افزایش تولیدات داخلی کمک کرد گفت: باید کار صادرات نیز صورت گرفته تا ارز مورد نیاز به کشور وارد شود و از سوی دیگر باید اقتصاد بدون نفتی را تجربه کرد و این مهم جز با افزایش و فراگیر شدن مالیات انجام نشده و از سوی دیگر باید جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شود.

وی بیان کرد: در این اوضاع اقتصادی تنها باید واردات کالاهای ضروری که تولید داخلی ندارند انجام شود تا کارخانه های کشورمان فعال شده و اشتغال ایجاد شود.

قاضی پور با انتقاد از واردات میوه های عجیب و غریب به کشور گفت: این میوه ها با فرهنگ کشورمان همخوانی ندارد و بسیاری حتی اسم آنها را نمی دانند بنابراین تنها انتظار این است که ارز را تنها برای واردات مواد اولیه و مورد نیاز هزینه کنند.

وی اظهار کرد: برای مثال ارز را باید در مواردی مانند واردات برخی دستگاه ها که تولید داخلی ندارند هزینه کرد و در این راستا ضمن مخالفت با واردات خودروهای سواری، باید به جای آن ماشین های معدن و سنگین وارد کشور شود تا در این صورت ضمن اشتغال زایی، جا به جایی 75 تا 150 تن مواد معدنی انجام شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر آن، بی شک با صرفه جویی در ارز و عدم واردات کالاهای غیرضروری می توان انقلاب ریلی در کشور ایجاد کرد و در این راستا واگن ها و لوکوموتیوهای مورد نیاز خود را در استان های زنجان و مرکزی تامین کرد تا مردم به صورت ریلی سفر کنند تا ضمن ایجاد امنیت برای مردم، تصادفات جاده ای کاهش یافته و این همه برای آسفالت معابر، هزینه های هنگفت نگهداری، تخریب و بازسازی صرف نشود و بنابراین باید تنها در مواقع حساس از ارز استفاده شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha