قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۸۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عراق: نیروهای امنیتی از آغاز تظاهرات از گلوله های جنگی استفاده نکردند

فرماندهی عملیات بغداد عراق روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی از آغاز تظاهرات در این شهر از گلوله های جنگی استفاده نکردند.

عراق: نیروهای امنیتی از آغاز تظاهرات از گلوله های جنگی استفاده نکردند
به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، در بیانیه فرماندهی عملیات بغداد آمده است: برخی از کسانی که نام آن ها در بیمارستان ها به عنوان زخمی های تظاهرات بغداد ثبت شده است، در تظاهرات شرکت نداشتند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این بیانیه افزوده است: برخی افراد در مناطقی که شاهد تظاهرات نبوده در پی مشاجره و درگیری مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و پس از مراجعه به مراکز درمانی مدعی شدند که به ضرب گلوله نیروهای امنیتی در جریان تظاهرات زخمی شدند.

فرماندهی عملیات بغداد تاکید کرده که طی دو روز گذشته مواردی از این دست ثبت شده است و در چنین مواردی افراد به اتهام نشر اکاذیب و تهمت به نیروهای امنیتی به مراجع قضایی تحویل خواهند شد.

دولت عراق پیش تر اعلام کرده بود، افرادی که دست به اقدامات خشونت بار، حمله به پلیس یا تخریب امکان عمومی و خصوصی می زنند، طبق قوانین کشور مشمول قانون مبارزه با تروریسم خواهند بود که مجازات های سنگین تا اعدام دربر دارد.

گفتنی است در  دور جدید تظاهرات در عراق، یک نیروی تازه تاسیس به نام نیروی حفظ نظم مامور کنترل  اوضاع بود که به دستور نخست وزیر و برای تضمین عدم شلیک به تظاهرکنندگان، حق حمل سلاح جنگی نداشت اما اکنون با استقرار نیروهای مبارزه با تروریسم انتظار می رود نظم و ثبات به شکل کامل تری در بغداد حاکم شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha