قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۸۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیش بینی وضعیت بازار مسکن در پاییز و زمستان ۹۸

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک از تداوم کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان ۹۸ خبر داد و گفت: قیمت ها در بازار مسکن هنوز به کف نرسیده است.

پیش بینی وضعیت بازار مسکن در پاییز و زمستان ۹۸

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: حسام عقبایی درباره وضعیت بازار مسکن طی دو ماه پاییز و زمستان امسال اظهار کرد: در ماه های باقیمانده از پاییز و سه ماه زمستان نیز همچنان شاهد رکود عمیفی بر بازار و قیمت مسکن خواهیم بود و روند تبدیل رکود تورمی به غیرتورمی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که معاملات مسکن نیز در مدت یاد شده کم و کاهشی خواهد بود، افزود: در خوشبینانه ترین حالت ممکن معاملات بازار مسکن در سطح فعلی باقی خواهد ماند.

وی تاکید کرد: بازار مسکن همچنان ظرفیت کاهش قیمت مسکن را دارد و این گونه نیست که بگوییم قیمت مسکن به کف رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با یادآوری افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در سال ۹۷ و چند ماه ابتدایی امسال، تصریح کرد: تورم کشور در بدبینانه ترین حالت ممکن ۴۰ تا ۴۵ درصد بوده، اما تورم بازار مسکن سه برابر این رقم بود. از این رو پیش بینی می کنیم طی ماه های پیش رو قیمت مسکن به نرخ واقعی خود نزدیک تر می شود.

عقبایی پیش تر نیز بیان این که قیمت واحد های متراژ بالا حدود ۴۰ درصد در شهر های بزرگ کاهش یافته است، افزود: پیش بینی ما این بود که روند کاهش قیمت مسکن از نیمه دوم سال آغاز شود، اما از اوایل شهریور امسال کاهش نرخ ها در بازار مسکن شروع شد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: در واحد های مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل ۳۰ درصد قیمت مسکن بوده ایم؛ به عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه ۷۵۰ میلیون تومان معامله می شد الان به حدود ۵۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

وی با تاکید بر این که روند نزولی قیمت مسکن به این مفهوم نیست که به نرخ واقعی مسکن رسیده ایم، گفت: در حال حاضر قیمت مسکن در حال نزدیک شدن به قیمت های واقعی است و انتظار کاهش بیشتر نیز را در این بخش داریم.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha