قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۸۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبرخوب | پذیرایی مشهدی ها از زائران در منازل خود/ پویش «منزل من هم زائرسراست» در مشهد ادامه دارد

مدیرکانون فرهنگی تبلیغی زندگی شیرین با اشاره به طرح «منزل من هم زائرسراست»، گفت: این طرح که یک پویش مردمی است، هدف میزبانی مردمی از زائران امام رضا(ع) به خصوص در حوزه اسکان را دارد.

خبرخوب | پذیرایی مشهدی ها از زائران در منازل خود/ پویش «منزل من هم زائرسراست» در مشهد ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جواد علما در مشهد، در رابطه با پویش «منزل من هم زائرسراست» گفت: این طرح که یک پویش مردمی است هدف میزبانی مردمی از زائران امام رضا علیه السلام به خصوص در حوزه اسکان را دارد.

مدیر کانون فرهنگی تبلیغی زندگی شیرین افزود: در این ایام به دلیل افزایش قابل توجه زائران در مشهد و برهم خوردن نظام عرضه و تقاضا در بازار، قیمت های اسکان و خدمات متأسفانه برای زائران به صورت سرسام آوری بالا می رود.

وی ادامه داد: با توجه به این اتفاق ناخوشایند خیلی از مردمی که قصد زیارت حرم امام رضا علیه السلام و سفر به مشهد را دارند به دلیل کمبود محل اسکان و یا بالا بودن هزینه های اقامت در مشهد از سفر زیارتی خود منصرف می شوند.

علما با اشاره به اهداف این پویش مردمی در سال های آینده که کاهش هزینه های سفر زائران به مشهد است، اظهار کرد: هدف ما از این پویش، مردمی کردن میزبانی از زائران حضرت رضا علیه السلام است به مانند اتفاقی که به مناسبت اربعین در کربلا می افتد.

مدیر کانون فرهنگی تبلیغی زندگی شیرین ادامه داد: از اهداف دیگر این طرح فراگیر کردن میزبانی از زائران  حضرت رضا علیه السلام در کل شهر مشهد است، در این ایام جز قشر خاصی از مردم مشهد که به دلیل شغل و یا محل زندگی شأن با زائر در ارتباط هستند، مابقی به زندگی عادی خود ادامه می دهند و هدف ما گسترش این میزبانی است.

وی در خصوص جامعه هدف این طرح متذکر شد: اولویت ما با خانواده است چراکه هزینه های اسکان شاید به صورت فردی زیاد نشود ولی برای خانواده هزینه قابل توجه و سنگینی می شود.

علما با اشاره به لزوم افزایش میزبانی در این طرح برای شهر 3 میلیون نفری مشهد ادامه داد: در این طرح که سال اول خود را می گذراند تا کنون ۲۰۰ منزل مسکونی ثبت نام کردند که گستره این منازل از شعاع یک کیلومتری حرم تا بولوار شاهنامه بوده و متراژ آن ها از ۴۵ تا ۳۰۰ متر مختلف است.

مدیر کانون فرهنگی تبلیغی زندگی شیرین با اشاره به استقبال مجاوران از این طرح در سال اول بیان کرد: در این طرح موردهایی هم داریم که علاوه بر اسکان، هزینه تغذیه و ایاب و ذهاب زائر تا حرم را هم تقبل کرده است.

وی در خصوص چگونگی اجرای این طرح پاسخ داد: سامانه پیامکی راه اندازی کردیم که مجاوران داوطلب با اعلام آمادگی خود ما را از شرایط میزبانی شان مطلع می کنند، همچنین زائرانی هم که قصد سفر به مشهد دارند به این سامانه پیام می دهند و ما شرایطشان را بررسی می کنیم و آن ها را به میزبان مناسب در مشهد معرفی می کنیم.

علما گفت: من از سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل موافقت با اجرای این طرح که پیشنهاد کانون فرهنگی تبلیغی زندگی شیرین بود تشکر می کنم، همچنین از آستان قدس رضوی هم که ما را در اجرای این طرح یاری می کنند تشکر و قدردانی می کنم.

انتهای پیام/ 70061

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha