قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۸۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۳۰۰ درصدی کشت بادام زمینی در مزارع بیله سوار

فرماندار شهرستان بیله سوار از افزایش ۳۰۰ درصدی کشت بادام زمینی در مزارع این شهرستان خبر داد.

افزایش ۳۰۰ درصدی کشت بادام زمینی در مزارع بیله سوار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن قبادی در اردبیل اظهار کرد: براساس تحقیقات جهاد کشاورزی، اراضی شهرستان بیله سوار مستعد کشت محصول بادام زمینی است و مرغوب ترین نوع بادام زمینی در مناطق بیله سوار کشت و برداشت می شود.

وی بیان کرد: کشت بادام زمینی در اراضی کشاورزی شهرستان بیله سوار از دو سال گذشته آغاز شده  و با توجه به اینکه خاک شهرستان بیله سوار جزء بهترین خاک های زمین است، گیاه تا عمق ۱۲ متری زمین نیز در این مناطق رشد می کند.

فرماندار شهرستان بیله سوار با اشاره به اینکه کشت محصول بادام زمینی در شهرستان بیله سوار به نسبت سال قبل  ۳۰۰ درصد افزایش داشته، افزود: راه اندازی سیلو در کنار راه اندازی صنایع تبدیلی برای این محصول در شهرستان بسیار حائز اهمیت است و از فعالان بخش خصوصی که قصد راه اندازی صنایع تبدیلی در این زمینه دارند حمایت خواهد شد.

پیش بینی برداشت ۳۵۰۰ تن بادام زمینی از مزارع بیله سوار

قبادی تصریح کرد: براساس آمار جهاد کشاورزی حدود هزار هکتار از اراضی شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته که پیش بینی می شود ۳ هزار و ۵۰۰ تن محصول بادام زمینی از مزارع شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره به لزوم اجرای طرح های حمایتی برای تولید این محصول گفت: خوشبختانه اراضی پایاب سد خداآفرین در حوزه شهرستان بیله سوار با توجه به تجهیز به سیستم های آبیاری نوین و تحت فشار از اراضی مستعد منطقه برای کشت بادام زمینی است و با گسترش وسعت حوزه شهرک های صنعتی بیله سوار صنایع تبدیلی محصولات با ارزش افزوده بالا در این شهرک ها با معافیت های مالیاتی ۱۰ساله راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/3463/722

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha