قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۷۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

لاوروف آمریکا را از اقدام علیه دمشق برحذر داشت

جهان دفتر مسکومسکو – – وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگوی تلفنی با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، واشنگتن را از اقدامات علیه حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه برحذر داشت.

لاوروف آمریکا را از اقدام علیه دمشق برحذر داشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: گفت وگوی تلفنی سرگئی لاوروف و مایک پمپئو عصر امروز (شنبه) به ابتکار طرف آمریکایی برگزار شد و دو طرف در خصوص اوضاع سوریه گفت وگو و مذاکره کردند. 
در این تماس تلفنی، علاوه بر مسائل سوریه، برخی مسائل دوجانبه نیز بررسی و مورد تبادل نظر قرار گرفت.
روسیه بارها اعلام کرده است که حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیرقانونی است و حق حاکمیت این کشور را نقض می کند.
مسکو در روزهای اخیر که آمریکا نیروهای خود را از برخی مناطق شمال سوریه خارج کرد بر لزوم خروج نیروهای این کشور از منطقه الطنف و پایان دادن به اشغال این منطقه سوریه تاکید کرد.
مسکو واشنگتن را متهم کرده است که با اقدامات خود روحیه تجزیه طلبی را در میان کردهای سوریه تشویق کرده و وضعیت مناطق شمال سوریه بخاطر همین اقدامات متشنج شده است.
روسیه همچنین از سرقت منابع نفتی سوریه تحت حمایت نیروهای آمریکایی انتقاد کرده است.
وزارت دفاع روسیه روز شنبه تصاویر ماهواره ای از برخی مناطق سوریه منتشر کرد که نشان می دهد نیروهای آمریکایی چتر امنیتی برای قاچاق نفت سوریه ایجاد کرده اند و با وجود تحریم نفت این کشور از سوی آمریکا، با راهزنی بین المللی، ماهانه حدود 30 میلیون دلار به جیب می زنند.
«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه این اطلاعات را در واکنش به اظهارات «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا و رئیس پنتاگون که بر لزوم ماندن تعدادی از سربازان آمریکایی در شرق سوریه برای حفاظت از میادین نفتی از دست گروه تروریستی داعش سخن گفته بود، منتشر کرد.
به گفته وی، ذخایر هیدروکربنی و سایر مواد معدنی سوریه نه تنها برای داعش یا نیروهای آمریکایی مدعی مبارزه با این گروه تروریستی نیست بلکه تنها به مردم سوریه تعلق دارد.
وی افزود: درقوانین بین المللی و حتی قوانین داخلی آمریکا هم حقی به سربازان آمریکایی برای محافظت و دفاع از ذخایر هیدروکربنی سوریه در مقابل ملت و دولت این کشور داده نشده است بنابراین کاری که امروز سربازان آمریکایی در سوریه انجام می دهند چیزی جز تصرف میادین نفتی مردم سوریه در شرق این کشور نیست و به عبارت ساده راهزنی بین المللی در سطح دولتی است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha