قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۷۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قشم در سوگ رحلت رسول(ص) و سبط اکبر(ع)

جزیره قشم در ماتم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت جانسوز سبط اکبر خاندان عصمت و طهارت(ع) به سوگ نشست و مردم مومن و خدای جوی آن در این اندوه با آسمانیان هم ناله شدند.

قشم در سوگ رحلت رسول(ص) و سبط اکبر(ع)

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قشم، شامگاه امروز شیعه و اهل سنت قشم در ماتم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت جانسوز سبط اکبر خاندان عصمت و طهارت(ع) به سوگ نشستند.

مساجد این شهر میزبان خیل عاشقان نبوت و امامت بود که در اندوه فقدان خاتم الانبیا(ص) و امام حسن مجتبی(ع) عزم بر اقامه عزا داشتند.

قرائت زیارت پرفیض حضرت رسول اکرم(ص) سرآغاز ویژه آیین های امشب در این جزیره بود و پس از آن علماء و روحانیون بار دیگر سیره نبوی را بر منابر برای مردم تبیین کردند.

حجت الاسلام مهدی بهره مند در جمع عزاداران مسجدالنبی(ص) شهر قشم، اظهار داشت: رحلت نبی مکرم اسلام(ص) در حقیقت سرآغاز مصائب اهل بیت(ع) به شمار می رود.

این استاد حوزه علمیه افزود: دستیابی به رستگاری دنیوی و اخروی بشریت از مجرای عمل به سیره و تعالیم رسول الله(ص) میسر می شود.

وی بازگشت به عصر جاهلیت را از جمله خطراتی برشمرد که پس از رحلت خاتم الانبیا(ص) امت اسلام را تهدید می کند و ادامه داد: مسملنان باید شاکله رفتار و کردار خویش را بر شالوده سیره نبوی بنا کنند.

بهره مند تصریح کرد: پیروی از قرآن و عترت به عنوان دو میراث گران بهای پیامبر(ص) از عقب گرد جامعه به زمان جاهلیت جلوگیری می کند و اعتلای جهان اسلام را با تحقق تمدن نوین اسلامی به ارمغان خواهد آورد.

مرثیه سرایی مداحان اهل بیت(ع)، توزیع غذای نذری و برپایی ایستگاه های صلواتی در سطح شهر با حضور پیرغلامان حسینی و میدان داری جوانان و نوجوانان به نیت تعجیل در ظهور منجی عالم بشیرت حضرت مهدی موعود(عج) از دیگر ویژه برنامه های امشب در جزیره قشم است.

آیین سوگواری قشموندان با روضه خوانی پیرغلامان حسینی و دسته روی هیئات مذهبی برای تجمع و اقامه عزای محلی در صحن امام زاده سید مظفر شهر قشم در ساعت ۱۰ صبح روز شهادت حضرت رسول(ص) و امام حسن مجتبی(ع) ادامه خواهد یافت.

گفتنی است، ۲۸ صَفر مصادف با پنجم آبانماه امسال سالروز رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است که آحاد مسلمانان جهان در این روز به اقامه عزا می پردازند.

انتهای پیام/۸۸۰۵۰/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha