قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۷۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رضایی: دنیا از توسعه ورزش همگانی در ایران شگفت زده است

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: مسئولان ورزش دنیا از توسعه ورزش همگانی معلولین در ایران شگفت زده هستند.

رضایی: دنیا از توسعه ورزش همگانی در ایران شگفت زده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هادی رضایی ، درباره اهدای نشان عالی کمیته بین المللی پارالمپیک به محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک ایران گفت: در جریان سی امین سالگرد تشکیل کمیته بین المللی پارالمپیک که مسئولان زیادی به عنوان میهمان در این مراسم حضور داشتند به شش نفر از افرادی که در پست های مختلف کمیته بین المللی پارالمپیک صاحب موفقیت شده بودند نشان برتر اهدا شد که تنها فرد از بین رؤسای کمیته های ملی پارالمپیک کشورها، محمود خسروی وفا بود که موفق به دریافت این نشان شد.

وی ادامه داد: سران مختلف کشورهای دنیا از جمله آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، آبه نخست وزیر ژاپن، نخست وزیر نیوزیلند و کانادا و همچنین رئیس جمهور لهستان پیام های تبریک خود را به این کنگره ارسال کرده بودند و مراسم به صورت مستقیم از تلویزیون ملی آلمان پخش شد.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: صحبت های خسروی وفا برای حاضران جالب بود که ایران توانسته در یک روز جمعیتی حدود 50 تا 60 هزار ورزشکار معلول را به صورت همگانی در کنار هم جمع کند؛ ورزش دنیا از این اتفاق شگفت زده شد. 

رضایی افزود: البته مجمع اصلی شنبه و یکشنبه برگزار خواهد شد که درباره ساختار و برنامه های آتی تصمیم گیری صورت خواهد گرفت. تفاهم نامه ای نیز بین کمیته بین المللی پارالمپیک و سازمان ملل متحد امضا خواهد شد که نشان دهنده حمایت همه جانبه این سازمان از ورزش معلولین است.

وی خاطرنشان کرد: موضوعی که بیشتر از هر چیزی جلب توجه می کند همکاری دوجانبه کمیته های بین المللی المپیک و پارالمپیک است که می تواند در مباحث رسانه ای و اسپانسری تأثیرگذار باشد تا با همکاری یکدیگر هم افزایی را افزایش دهند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha