قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برنامه ریزی برای تکثیر پرندگان شکاری در حاشیه دریای خزر/بساط «کرس» جمع می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از برنامه ریزی برای تکثیر تعدادی از پرندگان شکاری با ارائه تسهیلات به تعاونی داران مناطق حاشیه دریای خزر خبر داد.

برنامه ریزی برای تکثیر پرندگان شکاری در حاشیه دریای خزر/بساط «کرس» جمع می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در شهرستان ساری، درباره برنامه های امسال جاری محیط زیست استان برای جلوگیری از شکار بی رویه پرندگان در فریدونکنار، اظهار کرد: در حوزه فرهنگ سازی و هوشیارسازی اجتماعی در این سال ها اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است.

وی با اعلام اینکه تا رسیدن به حالت ایده آل فاصله های زیادی داریم، گفت: برخی از پرندگان مهاجر به شدت آسیب پذیر بوده و برخی مواقع شاهد شکار و صید بی رویه هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با ذکر نام منطقه محمودآباد و فریدونکنار، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی انجام شده در استان به نظر می رسد که شاهد کاهش شکارهای دسته جمعی پرندگان هستیم.

این مسؤول اضافه کرد: این موضوع بستگی به همت مسؤولان محلی داشته، مشکل ما در سال های گذشته عدم همکاری لازم برخی مقامات محلی بوده است.

ابراهیمی با اشاره به مشکلات اشتغالی که مردم منطقه دارند، افزود: اشتغال جایگزین و اعمال قانون در منطقه یکی از راه های اساسی کنترل کاهش شکار پرندگان است.

وی با اشاره به گردش مالی مناسبی که حفظ پرندگان در اقصی نقاط دنیا تجربه کرده است، افزود: بیشتر مردم با پرنده کشی مخالف هستند، همه اقدامات لازم فرهنگی برای جلوگیری از پرنده کشی انجام شده است در حال حاضر نیاز به اعمال قانون داریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با رد ورود دیرهنگام محیط زیست پس از پهن کردن تورهای شکارچیان، افزود: نخستین مصوبه برای جلوگیری از شکار پرندگان را در تابستان سال جاری داشتیم، بعد از آن هم جلسات مکرر در مرکز استان و منطقه در دستور کار قرار گرفت است.

این مسؤول درباره تاخیر ورود محیط زیست به بحث شکار پرندگان در نقاط ساحلی است، بیان کرد: این موضوع یکی از بهانه ای است که پرنده کش ها این مبحث را مطرح می کند.

ابراهیمی از برنامه ریزی جدید برای تکثیر پرندگان شکاری در حاشیه دریا خزر خبر داد و گفت: مقرر شد شکارچیانی که نسبت به شکار پرنده اقدام کردند به جای کشتار به عنوان مولد تنها با یک «کرس» با ابعاد مشخص و محدود نگهداری کنند و از تسهیلات این بخش هم استفاده کنند.

وی در پایان گفت:سال آینده به صورت کلی «کرس» باید جمع آوری شود.

«کرس» به شیوه ای از شکار برای زنده گیری پرندگان گفته می شود.

انتهای پیام/86004/ع

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha