قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رشد 153درصدی صادرات در استان اردبیل/ تولیدات صادرات محور حمایت می شوند

رئیس سازمان صمت اردبیل گفت: میزان صادارت ثبت شده در استان اردبیل رشد 153درصدی داشته است.

رشد 153درصدی صادرات در استان اردبیل/ تولیدات صادرات محور حمایت می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان اردبیل، رامین صادقی از رشد 153 درصدی میزان صادرات ثبت شده در استان اردبیل در یک سال گذشته خبر داد.

وی افزود: از لحاظ درآمدهای صادراتی ما بیش از 112 میلیون دلار صادرات محصولات متنوع را به کشورهای مختلف به ویژه عراق، آذربایجان و برخی کشورهای دیگر انجام دادیم که از لحاظ ارزش صادراتی جهش خوبی را تا 153 درصد شاهد هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل علت پائین بودن وزن محصولات صادراتی را تلاش صادرکنندگان برای صادرات محصولات صنعتی با ارزش افزوده بیشتر و جلوگیری از صادرات متفرقه اعلام کرد و گفت: هر چقدر ارزش صادرات بالا باشد به همان نسبت وزن صادرات نیز کاهش می یابد که این نقطه مثبت در برنامه ریزی ها و هدفگذاری های استان اردبیل است.

وی عمده کالاهای صادراتی این استان را شیشه، آئینه، مصنوعات پلاستیکی، آهن، فولاد و سیب زمینی دانست و بیان کرد: در نقطه مقابل، واردات استان اردبیل بیشتر مواد اولیه و ماشین آلات بوده است.

صادقی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته قرار است 100 واحد تولیدی که نیمی از محصولات تولید شده آنها صادرات محور است در این استان راه اندازی شده و امکان بهره برداری از آنها در ماه های آینده فراهم آید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: سازمان صمت استان اردبیل با پرداخت تسهیلات کم بهره در خدمت تولیدکنندگان و صنعت گران با محوریت تولید صادرات محور است که بیشترین سودمندی این حرکت در تقویت اقتصاد استان نمود پیدا می کند.

صادقی از آمادگی استان برای ایجاد زیرساخت های لازم با هدف راه اندازی شهرک مشترک صنعتی مرزی با جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت: اخیرا هیأتی از جمهوری آذربایجان با سفر به استان اردبیل زمینه های راه اندازی این شهرک را مورد بررسی قرار داده تا به سرعت شاهد استقرار واحد صنعتی با رویکرد صادرات محور باشیم تا محصولات تولید شده در این شهرک بین تجار دو کشور رد و بدل شود.

انتهای پیام/3463/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha