قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه های مناطق محروم مجاز به استفاده از اعتبار سه درصدی مناطق کمتر توسعه یافته شدند

دولت هر ساله سه درصد از اعتبارات بودجه عمومی دستگاه های اجرایی را به رفع مشکلات مناطق محروم اختصاص می دهد، دانشگاه های مناطق کمتر توسعه یافته هم می توانند برای ایجاد زیرساخت های آموزشی و معیشتی دانشجویان از این اعتبار استفاده کنند.

دانشگاه های مناطق محروم مجاز به استفاده از اعتبار سه درصدی مناطق کمتر توسعه یافته شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، صندوق رفاه دانشجویان در بخشنامه ای هماهنگی دانشگاه با سازمان ها و نهادهای استان محل استقرار برای استفاده از منابع مالی در ایجاد زیر ساخت های آموزشی و معیشتی دانشجویان را ابلاغ کرد.

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به منظور رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه یافته و تحقق پیشرفت عدالت، قانون استفاده متوازن از امکانات کشور را به دولت ابلاغ کرده است.

بر همین اساس دولت به منظور رفع مشکلات مناطق محروم در زمینه های بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها، راه و زیرساخت های جاده ای و سرانه های عمران شهری، هر ساله سه درصد از اعتبارات بودجه عمومی دستگاه های اجرای را کسر و برای اهداف فوق ابلاغ می کند، در این راستا برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در کشور و سایر دستگاه های اجرایی که در مناطق کمتر توسعه یافته قرار دارند یا استفاده کنندگان از خدمات آنان از اقشار مناطق مزبور هستند با هماهنگی مراجع ذیربط از اعتبارات مزبور بهره مند شده اند.

از این رو صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه ها پیشنهاد کرده به منظور جبران بخشی از کسری منابع مالی دانشگاه ها برای ایجاد زیرساخت های آموزشی و معیشتی دانشجویان، اقدامات لازم را در خصوص استفاده از ظرفیت مذکور با هماهنگی سازمان ها و نهادهای استان محل استقرار به عمل آورند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha