قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مرکز بهداشت کاشمر:

فروش اقلام ممنوعه در بوفه مدارس/ لقمه های ناسالم در مدارس خواهان دارد

رئیس مرکز بهداشت کاشمر گفت: متاسفانه گاه در مدارس به جای اقلام مجاز، لیست تمام اقلام خوراکی که آن ها را غیر مجاز و ممنوعه اعلام کرده ایم؛ به فروش می‎رسانند.

فروش اقلام ممنوعه در بوفه مدارس/ لقمه های ناسالم در مدارس خواهان دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجتبی قائمی ، با اشاره به وضعیت بوفه مدارس عنوان کرد: تمام مدارس مکانی برای فروش دارند اما در حال حاضر برخی از مکان هایی که به عنوان بوفه معرفی کرده اند، بهداشتی نیستند.

وی ادامه داد: بوفه مدارس تحویل خدمتگزار مدرسه است و کارت بهداشت دارد ولی در برخی مدارس لیست تمام اقلام خوراکی غیر مجازی را که داده‎ایم؛ به فروش می‎رسانند.

قائمی اظهار کرد: نوشابه، چیپس، ساندویچ و... از جمله اقلام غیر مجازی هستند که در بوفه مدارس به فروش می‎رسد و غذای گرم مانند آش، سوپ، عدسی، شله زرد، شیربرنج، سمنو و... در مدارس نیست.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر افزود: براساس دستورالعمل بهداشت محیط مدارس، باید خود مدرسه امکانات پخت و پز را برای تغذیه سالم در محل داشته باشد و حتی مدیران مکلف هستند لیست اقلام غیر مجاز و مجاز خوراکی را در معرض دید تمامی دانش آموزان نصب کنند.

وی گفت: سال تحصیلی قبل برخی مدیران با اغذیه فروشی در بیرون قرار داد منعقد می‎کردند و روزانه 50 تا  60 ساندویچ با نوشابه خانواده در داخل مدرسه به فروش می‏ رسیده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: متاسفانه لقمه های ناسالم در مدارس خواهان دارد و به وفور پیدا می ‏شوند که پفک، چیپس، ساندویچ و... از آن جمله است.

وی بیان کرد: حتی براساس دستورالعمل مدارس فروش سیگار در مغازه‎های اطراف محیط‎های آموزشگاه ممنوع است اما این موضوع رعایت نمی‎شود.

رئیس مرکز بهداشت کاشمر ادامه داد: در حال حاضر 212 مدرسه در قالب 234 شیفت در شهر و روستا تحت پوشش هستند.

وی تعداد دانش آموزان تحت پوشش را در شهر 23 هزار و 894 دانش آموز و 9 هزار و 36 دانش آموز در روستا اعلام نمود و اظهار کرد: اکنون در این مدارس 945 چشمه آبخوری داریم که 17 چشمه دیگر مورد نیاز است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha