قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جنجال در پی انتشار عکس اردوغان روی مجله فرانسوی /آنکارا: کردها وکیل نمی خواهند،دوره استعمار گذشت

انتشار تصویر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بر روی جلد مجله لوپوئن فرانسه که از مشهورترین مجلات فرانسوی است و توصیف وی به عنوان "دیکتاتور" خشم ترکیه را برانگیخت.

جنجال در پی انتشار عکس اردوغان روی مجله فرانسوی /آنکارا: کردها وکیل نمی خواهند،دوره استعمار گذشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، انتشار تصویر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بر روی جلد مجله لوپوئن فرانسه که از مشهورترین مجلات فرانسوی است و توصیف وی به عنوان "دیکتاتور" خشم ترکیه را برانگیخت.

به نقل از البلد، این مجله فرانسوی در تازه ترین شماره خود با انتشار تصویر اردوغان بر روی جلدش اعلام کرده که اردوغان طبق عادت مرتکب پاکسازی نژادی علیه کردها در شکال سوریه شده است و این سوال را مطرح کرده که آیا باید در قبال تهدیهای اردوغان علیه اروپا سکوت کرد؟

انتشار این تصویر موجی از خشم و نارضایتی در رسانه های ترکیه را به دنبال داشت.

همزمان ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اتهامات پاکسازی نژادی را رد کرده و خطاب به فرانسه گفت که دوره استعمارگری به پایان رسیده است.

وی از دوران استعمارگری فرانسه در آفریقا به شدت انتقاد کرده و به جنایات و کستارهای صورت گرفته و همچنین نسل کشی رواندا اشاره کرد و گفت با همه این ها مجله فرانسوی اکاذیبی را علیه ما درباره نسل کشی و پاکسازی نژادی منتشر می کند.

کالین در نهایت خطاب به رسانه ها ی فرانسوی گفت: کردها وکیل شما نبوده و نیستند و شما هم وکیل آن ها نیستید دوره استعمارگریتان سرآمده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha