قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۰۶۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گراهام، سناتور جمهوریخواه: پنتاگون در حال تدوین طرحی است تا نفت سوریه به دست ایران نیفتد

«لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه گفت: پنتاگون در حال تدوین طرحی است تا مانع از بازگشت داعش به سوریه شده و در عین حال نفت آن کشور به دست ایران یا داعش نیفتد.

گراهام، سناتور جمهوریخواه: پنتاگون در حال تدوین طرحی است تا نفت سوریه به دست ایران نیفتد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه گفت: پنتاگون در حال تدوین طرحی است تا مانع از بازگشت داعش به سوریه شده و در عین حال نفت آن کشور به دست ایران یا داعش نیفتد.

به گزارش پنجشنبه رویترز، این سناتور ایالت کارولینای جنوبی پس از دریافت گزارشی توجیهی از «مارک مایلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: این طرح توسط ستاد مشترک ارتش تدوین می شود و به نظرم کارآمد خواهد بود.
وی در یک ادعای خنده دار اظهار داشت: این طرح آنچه را که برای ممانعت از بازگشت داعش و جلوگیری از دست یافتن ایران و داعش به نفت لازم است به ما خواهد داد.
گراهام افزود: من به نوعی معتقدم که طرحی در حال تدوین است که اهداف اساسی ما در سوریه را تامین می کند.
صحبت های این سناتور جمهوریخواه در حالی مطرح می شود که ایران از جمله کشورهایی است که بزرگ ترین منابع نفت و گاز جهان را دارد و چشمداشتی به منابع انرژی کشورهای دیگر ندارد.
این در حالی است که آمریکا به نفت اندک سوریه نیز چشم دوخته و قصد دارد شبه نظامیان تحت حمایتش و نظامیانش را برای تامین مطامع واشنگتن به سمت میادین نفتی سوریه گسیل کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده که کُردها به منطقه ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد.
ترامپ همچنین نوشت: آمریکا هرگز به داعش اجازه نخواهد داد تا دوباره بر این میادین نفتی کنترل پیدا کند.
پیش تر «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که پنتاگون در نظر دارد شماری از نظامیان آمریکایی را برای محافظت از میادین نفتی در شمال شرق سوریه مستقر کند تا نفت به دست نیروهای داعش و گروه های دیگر نیفتد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha